Merkez Bankası faiz indirimi bekleniyor

Merkez Bankası faiz indirimi bekleniyor

Gözler Merkez Bankası Para Politikaları PPK tarafından açıklanacak açıklanacak faiz indirimi beklentisine çevrildi. Şimdiye kadar 250 baz puanlık faiz indirimi yapan TCMB yeni beklenti doğdu. Dolar fiyatlarını Merkez mi bastıracak?

19 Ekim 2016 - 11:10

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikaları Kurulu toplantısı sonrasında görünüm ve açıklamalar beklentiye girdi. Dolar fiyatlarında yaşanan dalgalanmalı seyir sonrasında şimdi gözler Merkez Bankası açıklamasına kilitlendi.

Şimdiden Merkezin bu ay ki izleyeceği yeni yol haritası piyasalar tarafından oldukça büyük bir merak konusu olmuş durumda. Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya tarafından Başkanlık Edilecek lan PPK toplantısı sonrasında açıklanacak kararlar piyasalara etkisi ne olacağı sorusu şimdiden yakından takip ediliyor.

Göreve gelmesinin üzerinden geçen toplantılar sonrasında 50 baz puanlık faiz indirimleriyle dikkatleri üzerine toplayan TCMB Başkanı Çetinkaya'nın 9'uncu toplantı sonunda nasıl bir karar vereceği şimdilik beklentilerle sınırlı. Bekelntiler o ki iç siyasi gelişmeler ve dünyadaki ekonomik krizin yanı sıra, ortadoğu coğrafyasında yaşananan hareketliliklerle birlikte başlayan Musul operasyonu ile sınırılı bir açıklamanın olacağı, açıklamanın dolaryönünde dalgalı seyiri indirmek üzere yapılacağı, faiz indiriminde ise bu ay için bir indirim beklentisinin bulunmadığı uzman yorumlarında öne çıkan başlıklar olarak piyasalarda algılanmış durumda.

Geldiği günden bu yana 250 baz puan faiz indirimi gerçekleştiren Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya'nın PPK toplantısı sonrasında açıklayacağı ekonomik veriler merakla beklenmeye devam ediyor.

Dolar / TL 19 Ekim Çarşamba gününe nasıl başladı? Dolar fiyatları son durum

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..