MESA Mesken 2017 projeleri istihdamı 5 Bin kişiye çıkaracak

Türkiye'nin önde gelen müteahhitlik şirketi MESA Mesken 2017’de 6 milyar liralık 8 projeye imza attı. Art arda 8 yeni projeyi lansmana hazırlayan Mesa, yıla damgasını vuracak.

MESA Mesken 2017 projeleri istihdamı 5 Bin kişiye çıkaracak

Türkiye'nin önde gelen müteahhitlik şirketi MESA Mesken 2017’de 6 milyar liralık 8 projeye imza attı. Art arda 8 yeni projeyi lansmana hazırlayan Mesa, yıla damgasını vuracak.

MESA Mesken 2017 projeleri istihdamı 5 Bin kişiye çıkaracak
19 Eylül 2017 - 19:15

Markalı konut üreticisi MESA Mesken, 2017 yılı bitmeden 8 yeni projeyi hayata geçirmiş olacak. 8 projede elde edilen ciro tutarı ise 6 milyar lira olarak açıklandı. Gayrimenkul sektörünün köklü firması MESA yeni projeleri ve 2017 değerlendirmesi çerçevesinde emlak basını ile bir araya geldi. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 19 Eylül  2017 - İstanbul

Türkiye'de 50 yıllık köklü geçmişe sahip nitelikli konut üreticisi MESA Mesken, 2017 yılı projelerini peş peşe tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket bu yıl içerisinde 8 projeyi hayata geçirerek, istihdam ve Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlamayı hedefliyor.

Ankara başta olmak üzere, İstanbul ve Bodrum'da hayata geçireceği yeni projeleri ile toplam 6 milyar liralık değer yaratan MESA, sağladığı 3 bin kişilik istihdam rakamını ise projeleri ve satış ofisleri ile kısa sürede 5 bin ve üzerine çıkarma hedeflerine adım adım yaklaşıyor.

Emlak Medyasına gündem değerlendirmesi, devam eden ve başlayacak olan yeni projelerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan MESA, Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Gayrimenkul sektöründe sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekti.

Boysanoğlu, “Sektörümüz, 200’ün üzerinde alt sektörü besleyen, 2 milyona yakın istihdam sağlayan ve çarpan etkisiyle genel ekonomiye hareketlilik getiren Türkiye ekonomisi için lokomotif bir sektör. Yaklaşık 6 milyon konutun, depreme karşı yenilenmesi planlanmış durumda. Ülkemizin demografik özelliklerinden kaynaklanan yıllık 500 – 600 bin konuta ihtiyaç duyulmakta. Diğer bir deyişle Türkiye inşaat – gayrimenkul sektörünün yerine getirmesi gereken zorlu, uzun vadeli ve böylesine önemli bir misyonu da var. Ama kimse genel bir perspektiften bakarak, sağ duyu ile böylesine önemli bir sektörün sürdürülebilirliğiyle ilgili yaklaşım sergilemiyor. Kaldı ki bu, oldukça zorlu ve hayati bir süreç. Biz, Türkiye inşaat sektöründe aile şirketlerinde bile görülmeyen 48 yıllık köklü bir geçmişe sahibiz. Hem konut ve gayrimenkul tarafında, hem de altyapı tarafındayız. Hem taahhüt, hem de devoloper tarafındayız. Üstelik bunları hem Türkiye’de hem de yurtdışında yapıyoruz. Kurumsal bir yapımız var, konutta adı ‘kalite’ ve ‘güven’ ile anılan bir markayız, müşteri gözünde MESA’ya özel ayrıcalıklar yaşıyoruz. Ancak tüm bunlara rağmen sürdürülebilirlik, halen MESA’nın gündeminin ilk sıralarında yer alır. MESA’yı yarınlara taşıyabilmek, daha uzun yıllar sonra da varlığını güçlü bir şekilde koruyabilmek bizler için halen çok çok önemli” ifadelerini kullandı.

Yeni projelere ve şirketin hedeflerine değinen MESA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, “2017 yılında 8 ayrı projeye imza attık. Bunlardan birinin lansmanını yaptık, büyük bölümünün birkaç ay içinde lansmanını yapacağız. Birkaçının da inşaatına başladık, ancak basın lansmanlarını yeni yılın başında yapacağız. Yeni MESA projeleri toplamda 800 bin metrekareyi aşkın bir inşaat alanına sahip. Başta konut olmak üzere toplamda 4.300 adet bağımsız bölümden oluşacak” dedi.

Yeni projeler hakkında kısa bilgiler veren Mert Boysanoğlu; 

"- MESA KOZ, 2017'de lansmanı yapılan tek proje. Toplam 280 rezidans/apart ünitesinden oluşuyor.
- Ankara Eryaman’da hayata geçirilen MESA Göksu, 1.876 konuttan oluşuyor. Yıl bitmeden lansmanını gerçekleştirilecek.
- Büyükçekmece’deki YeşilYaka projesine komşu parselinde YeşilYaka Su inşa edilecek. YeşilYaka Su projesi 625 bin metrekareyi aşkın bir alanda, yine doğayla, yeşille, su ile iç içe 473 adet müstakil villa olarak tasarlandı.
- Beykoz projeleri; Lansman hazırlıkları süren iki proje bulunuyor. İlki boğaz, orman ve panoramik kent manzarası ile benzersiz bir noktada yer alan butik bir proje. 80 daireden oluşuyor.
- Beykoz’daki diğer proje ormana komşu, kentin içinde doğayla bütünleşmiş bir proje ve 219 konuttan oluşacak.
- Bodrum projesi ise villa, rezidans daireler ve butik bir otelden oluşan çok özel bir proje. Bu projenin lansmanı da 2018 başında gerçekleştirilecek
- Maltepe projeleri; MESA Gökada ve MESA Cadde. E-5’in üst tarafında yer alan MESA Gökada deniz alt katlarından itibaren deniz manzarasına hakim 273 konuttan oluşan bir proje.
- Maltepe’de Bağdat Caddesi üzerinde yükselecek MESA Cadde’de ise 253 konut ve 17.000 metrekare kiralanabilir alanlı bir butik AVM’den oluşuyor”. ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum