Reklamı Geç
Mevlüt Uysal İstanbul’un yeni başkanı seçildi! Göreve...

Mevlüt Uysal İstanbul'un yeni başkanı seçildi! Göreve başladı...

Büyükşehir'in yeni başkanı Mevlüt Uysal seçildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 3 turda Başkan seçtiği Mevlüt Uysal, İBB Başkan Vekili Ahmet Selamet’in elinden Başkanlık Mührünü alarak görevine başladı.

29 Eylül 2017 - 07:54 - Güncelleme: 29 Eylül 2017 - 07:58

İstanbul'un yeni başkanı Meclis oylamasıyla seçildi. Mevlüt Uysal 3 turlu seçimde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Uysal, İBB Başkan Vekili Ahmet Selamet’in elinden Başkanlık Mührünü alarak yeni görevine başladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Eylül  2017 - İstanbul

Büyükşehir Meclisi ilk iki turda seçemediği yeni başkanını, üçüncü turda oy çoğunluğunu sağlayarak seçerken, AK Parti'nin adayı olan Mevlüt Uysal seçimleri kazanarak İstanbul'un yeni başkanı oldu.

Seçim sonrasında ise Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Başkanlık Makamı’nda yapılan devir teslim ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erol Kaya ve Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve ilçe belediye başkanları da yer alırken, mührü teslim alan Uysal başkanlık görevine resmi olarak başlamış oldu.

Mühür teslim töreni sırasında bir konuşma gerçekleştiren Uysal, İstanbullulara hizmet etmek için hemen çalışmaya başladıklarını söylerken, “Az konuşup çok hizmet yapacağız dedik. İBB Meclisimize ve AK Parti Genel Başkanımıza, il başkanımıza ve İBB AK Parti grubumuza teşekkür ediyorum. Bu başkanlık mührü geçmişte birçok elde dolaştı. Bu mühürle İstanbul’a canı gönülden hizmet edenlere çok teşekkür ediyoruz. Hayatta olmayanlara rahmet diliyoruz. Başkanlık mührünü mutlu ve kalabalık bir ortamda aldık. İnşallah devrederken de alnı mutluluk ve heyecan içerisinde devrederiz” ifadelerini kullandı.