Reklamı Geç
Meydan Ardıçlı Esenyurt’ta Bin 683 konut görücüye çıktı

Meydan Ardıçlı Esenyurt'ta Bin 683 konut görücüye çıktı

Özyurtlar Holding, Bahaş Holding İstanbul Esenyurt projesinde konut satışlarına düzenlenen lansmanla başladı. Meydan Ardıçlı projesi metrekare satış fiyatı 3-4 bin lira aralığında satışa sunuldu.

15 Eylül 2017 - 16:43 - Güncelleme: 22 Şubat 2018 - 22:17

İstanbul Esenyurt'ta yeni konut projesi için ortaklık kuran Özyurtlar & Bahaş Meydan Ardıçlı projesinin satışına başladı. Meydan Ardıçlı konut projesi Esenyurt'ta görücüye çıktı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Eylül  2017 - İstanbul

İstanbul Esenyurt bölgesinin güçlü inşaat şirketi Özyurtlar Holding, Bahaş Holding ile ortak olarak yeni bir projeye imza attı. 545 milyon TL yatırım değeri ile Meydan Ardıçlı konut projesi Esenyurt'ta Özyurtlar Holding-Bahaş Holding ortaklığı ile hayata geçirilecek.
 
67 bin metrekarelik alan üzerine konumlanan Meydan Ardıçlı evleri 1683 konut ve 121 ticari üniteden oluşuyor. 2019 yılında teslim edilecek projede 1+0, 1+1, 2+1, 3,5+1 ve 4,5+1 olmak üzere farklı daire seçenekleri bulunuyor. Az katlı bloklardan oluşan Meydan Ardıçlı evlerinde 27 blok bulunuyor. Daire büyüklükleri 41-228 metrekare arasında, ticari üniteler ise 35-122 metrekare arasında inşa edilecek. Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt ilk defa 3,5 ve 4,5 odalı dairelere yer verdiklerini yapılacak küçük odalar da evde çalışan hizmetli düşünülerek tasarlandığını söyledi.
 
Projede daire fiyatları 3 bin ile 4 bin TL arasında değişiyor. Ortalama 3 bin 700 TL'den satışa sunulan daireler ön talep sürecinde büyük ilgi gördüğü ve satışların yaklaşık yüzde 20'sinin tamamlandığı belirtildi.Satışı yapılan Meydan Ardıçlı evlerinde yüzde 20'nin yüzde 30'unu yabancıların oluşturulduğu ifade edildi. Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, " 2015 yılı ciromuzun yüzde 42'sini, 2016 ciromuzun yüzde 28'ini ve 2017'de ilk 9 ay da yabancılara ciromuzun yüzde 35 kadar satış yaptık. Bu rakamlar Türkiye için çok önemli ülkeye direkt para girişi oluyor. Esenyurt'ta esnafın satışlarına büyük katkısı oldu. Oturum için daire alan yabancılar alış veriş yaparak bölgeye ekonomik katkı da yaratıyorlar." dedi. Tamer Özyurt başta Suudi Arabistan olmak üzere, Kuveyt, Katar gibi körfez ülkeri oluşturduğunu Hindistan ve Pakistan gibi ülkelere de satış yapmak istediklerini açıkladı.
 
Bahaş Holding CEO' su Abdüssamet Bahadır, Meydan Ardıçlı Projesinin arsasını 2015 yılında aldıklarını ifade etti. Abdüssamet Bahadır, " Esenyurt'u zaten çok iyi biliyorduk. Bölgenin en güçlü inşaat şirketi Özyurtlar ile anlaşma yaptık projeyi birlikte geliştirdik. Projenin en önemli özelliği kamuya açık iki büyük meydan bulunuyor. İç meydan 7 bin metrekare, dış meydan 5 bin metrekare olarak planlandı. Projenin içinde açılacak metro hattı bölgeye ve projeye büyük değer katacaktır.Proje tek etap halinde yapılacak ve 36 ay sonra teslim edilecek." dedi.
 
Meydan Ardıçlı evlerinde banka kredi kullanılarak 0,79, 0,89 ve 1,05 faiz oranlarından yararlanarak daire alınabiliyor. Banka kredisi kullanmak istemeyenler için firma bünyesinde vadelendirme de yapılabiliyor.

Meydan Ardıçlı projesi hakkında ayrıntılı bilgi almak için bağlantıya tıklamanız ve formu doldurmanız yeterli

Meydan Ardıçlı projesi basın lansmanı videosunu buradan izleyebilirsiniz.