Reklamı Geç
Mısır halkı "Garibanlar Devrimi" ile ayaklandı

Mısır halkı "Garibanlar Devrimi" ile ayaklandı

Mısır devrimi sonrasında halk bir kez daha ayaklandı. Sokaklara çıkan halk "Garibanlar Devrimi" adı altındı protestolara başladı.

12 Kasım 2016 - 08:42

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan ayaklanmalar sonrasında Batı'nın da yardımıyla seçilmiş hükümetini darbe ile indiren Mısırlılar bu kez bir kez daha ayaklandı. Mısır'da Garibanlar Devrimi başladı. Mısır halkı sokaklara çıktı, protestolar sürüyor.

Seçilmiş bir hükümeti Batı yanlısı Sisi'nin eline darbe ile bırakan Mısırlılar bu kez Gariban Devrimi için sokaklarda protestolara başladıdığı kaydedildi.

Mısır'da devrim için çağrılar yapıldı ve halk sokaklara çıktı. Çağrı Mısır'da İhvan grubunun sokaklara çıkın demesi üzerine halk, dün sokaklara dökülerek darbeci Sisi yönetimini protesto etmeye devam ediyor.

Önceki gün sosyal medya üzerinden yapılan çağrılarla sokaklara çıkarak "Garibanlar Hareketi" lideri Yasir el-Umde, "Garibanlar Devrimi" sloganı ile bugün ülke genelinde eylemler yapılmaya başlanırken, kısa sürede eylemlere destek çağrıları gelmeye başladı ve sokaklarda protestolara başlandı. Mısır halkı sokaklara dökülerek darbeci Sisi yönetimini protesto etti. Protestolar sırasında göstericilerle güvenlik güçleri arasında çatışmalar yaşandığı bilgileri gelmeye devame diyor.

Mısır'lı müslüman ve İhvan-ı Müslimin üyesi binlerce vatandaş sokaklarda ''Hain sisi, Defol'' sloganları attı. Batı medyası hemen tarafını seçti ve yeterli ilgi göstermedi, Avrupa ve Amerikan medyası gösterilerle ilgili haber yapmaktan dahi kaçındıkları gözlemleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..