Muğla Bodrum'da kaçak lüks villa avı! 60 kaçak yapı için yıkım kararı...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Muğla Bodrum'da 60 yeni kaçak lük yapı tespit etti. Yıkım başlıyor.

Muğla Bodrum'da kaçak lüks villa avı! 60 kaçak yapı için yıkım kararı...
Editör: Hakan A.
23 Aralık 2020 - 14:31
Bodrum'da kaçak lüks villa avı sürüyor. Bakanlık, Bodrum'da lüks villalara göz açtırmıyor. Türkiye'nin en önemli tatil beldelerinden Muğla iline bağlı Bodrum ilçesinde Bakanlık tarafından 60 yeni kaçak yapı tespiti gerçekleştirildi. O kaçak yapılar için yıkım süreci resmen başladı. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 23 Aralık 2020 - İstanbul 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Muğla iline bağlı tatil beldesi Bodrum'da kaçak yapılarla büyük bir mücadele sürdürüyor. Bakanlık tarafından kaçak oldukları tespit edilen lüks villalar için yıkım süreci başlatıldı. Türkiye'nin ünlü isimlerinin kaçak villaları ile gündeme geldiği Bodrum'da tespit edilen kaçak binaların yıkım işlemi başlıyor.

Son aylarda özellikle Bodrum ve çevresinde yürütülen hassas çalışmalar kapsamında kaç yapılarla mücadele büyük bir hızla devam ediyor. Bakanlık son olarak belirlediği 60 kaça yapının yıkım işlemleri için düğmeye bastığını duyurdu.


Konuyla alakalı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı açıklamasında, 'Kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmalarımız kapsamında Muğla’nın Marmaris ilçesi Bozburun Mahallesi'nde İl Müdürlüğümüzce imara aykırı olduğu belirlenen 60 yapının yıkım süreçleri başlatıldı.' ifadelerine yer verildi.
 
ÜNLÜLERİN ELERİ İLE SÜREÇ BAŞLAMIŞTI

2020 yılı içerisinde pek çok ünlü isme ait olan özel villalar, kaçak olduğu gerekçesiyle yıkım işlemleri yapılmıştı. Bodrum'da özel yürütülen bazı lüks villa projelerinde ise toplu yıkımlar Bakanlık ekipleri tarafından gerçekleştirilmişti. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum