Reklamı Geç
Mühendis ve Mimarlar Odası disiplin yönetmeliği değişikliği...

Mühendis ve Mimarlar Odası disiplin yönetmeliği değişikliği Resmi Gazete'de

Resmi Gazete'de yayımlanan yeni değişiklikle Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği disiplinini ilgilendiren önemli konularda yeni değişiklikler yapıldı.

10 Kasım 2016 - 07:18

Mühendis ve Mimarlar Odası disiplin yönetmeliği kapsamında önemli değişiklikler yapılırken, Resmi Gazete'bugünkü sayısında yayımlanan değişiklikler yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 3 Kasım 2016 - İstanbul

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği disiplin yönetmeliğinde yapılan yeni değişiklikler Resmi Gazete'de yayımlandı.

10 Kasım 2016 PERŞEMBE
Resmî Gazete
Sayı : 29884

YÖNETMELİK

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinden: TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ DİSİPLİN YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 10/7/2002 tarihli ve 24811 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Disiplin Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinin ikinci fıkrasının (ç) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“ç) Mühendislik mimarlık ve şehir planlama disiplinini ilgilendiren plan, proje veya hizmetlerde, bir mühendis mimar ya da şehir plancısı tarafından ya da sorumluluğunda yapılması gereken, ancak yetkisiz kişilerce üretilen plan, proje ve hizmetlerden birine imza atmak ya da attırmak, imzacılık yapmak.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin ek 1 inci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Odadan uyarı ve para cezaları beş yıl, Odadan ihraç dışında süreli meslekten men cezaları on yıllık zamanaşımına tabidir. Zamanaşımı süreleri cezanın uygulanmasından itibaren başlar. Zamanaşımı süresi dolan meslek mensubu, Oda Onur Kuruluna başvurarak hakkında verilen cezanın silinmesini isteyebilir.”

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Yönetim Kurulu yürütür.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..