Nakdi para yardımı alacaklar dikkat! 1000 TL ödemeleri bu sabah başladı...

Nakdi yardımlar kapsamında ikinci 1000 TL ödemelerine bu sabah başlayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müjdeyi verdi! İhtiyacı olan vatandaş e-devlet üzerinden nakdi yardım talebi alınarak üçüncü kısım 1000 TL ödemeler için ihtiyaç sahipleri belirlenecek.

Nakdi para yardımı alacaklar dikkat! 1000 TL ödemeleri bu sabah başladı...
Editör: Hakan A.
20 Nisan 2020 - 09:07
Nakit paa desteği yardımları devlet nezdinde önceden yardım alan vatandaşlara ulaştırılmasında ikinci etapa geçildi.  İlk aşama ödemelerin tamamlandığı Ekonomik İstikrar Paketi çerçevesinde ailelere 1000 TL para desteği ödemeleri bu sabah başlıyor. Milyonlarca ailenin beklediği para yardımları bu sabah itibariyle hesaplara yatacak veya elden teslim edilecek. İhtiyacı olan ailelere 1000 TL para desteği sağlayan devlet, yeni talep almaya başlayacak!

 Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 20 Nisan 2020 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile başlatılan 1000 TL nakdi para yardımlarında ikinci etap ödemeler bu sabah başladı! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen nakdi yardımlarda üçüncü kısımda ise e-devlet üzerinden ihtiyacı olanların talepleri alınacak.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında para yardımları kesintisiz devame diyor. Hükümet tarafından, sıkıntılı geçen bu dönemde her aileye para desteği yardımları sürüyor. Sosyal hizmet alanlar dışında yeni dönemde ihtiyacı olanların belirlenmesi için talepler alınacak. İlk olarak düzenli sosyal yardım alan 2 Milyon 111 Bin aileye nakdi yardım desteği ödemeleri elden ve banka hesaplarından ulaştırılmıştı.

1000 TL nakdi destek kapsamında ikinci ödemeler bu sabah başladı! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 'Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında 2 milyon 300 bin haneye yapılacak 1000'er lira nakdi destek ödemesi bugün başladı.' dedi.

Üçüncü ayakta ise nakdi yardımlar için talep alınacak!

PTT aracılığı ile ödemelerin gerçekleştiği nakdi para desteği kapsamında 3. ayak için aile bazlı talepler alınacak. Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında ilk iki ayağı bu hafta tamamlanacak olan nakdi para desteği yardıomları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediyor. Bu kapsamda ikinci etapta tespit edilen 2 milyon 300 Bin aile nakdi yardım para desteklerini bu sabah itibariyle almaya başlayacak. Paketin üçüncü ayağında ise e-devlet üzerinden ihtiyacı olan vatandaş talep bırakarak 1000 TL para yardımı alabilecek. 

Üçüncü kısıma geçiş, ikinci 1000 TL'lik ödemelerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasının hemen peşinden başlatılacak. 
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum