Nef projelerinde Bina Tamamlama Sigortası uygulamaya başladı

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe son yıllarda en fazla konuşulan konulardan biri olan Bina Tamamlama Sigortası Nef projelerinde uygulanmaya başlandı.

Nef projelerinde Bina Tamamlama Sigortası uygulamaya başladı
Editör: Hakan A.
04 Aralık 2018 - 13:36 - Güncelleme: 05 Aralık 2018 - 08:46

Kredi notu en yüksek inşaat şirketlerinden biri olan Nef, müşterilerine güven veren yeni unsurları devreye almaya devam ediyor. Konut satışlarında müşteriye büyük bir garanti sunan Bina Tamamlama Sigortası'na ilk örneklerden biri Nef projeleri ile hayata geçiriliyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Aralık 2018 - İstanbul


İnşaat ve gayrimenkul sektörünün markalı proje geliştiricisi Nef, projelerinde Bina Tamamlama Sigortasını müşterilerine sunarak yatırımlarının güvence altında olmasını sağlayacak önemli bir adım attı.

Şirket iki yeni projesinde Bina Tamamlama Sigortasını hayata geçirdi. Nef Reserve Kandilli ve Nef Reserve Gölköy için Bina Tamamlama Sigortasını hayata geçirerek müşterilerine güvence vermeye başladı.Sektördeki en yüksek kredi notu olan A+ notuna sahip olan Nef; son dönemde gerçekleştirdiği Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ortaklığı ve 407 Milyon TL ödenmiş sermaye artışı ile dikkat çekmişti. Nef Reserve Kandilli ve Nef Reserve Gölköy için Bina Tamamlama Sigortası’nı hayata geçiren Nef’in Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur; “Patentli Foldhome keşfimizin yurtdışına ihracatı ile ülkemizin kalkınmasında katma değer yaratırken, şimdi de sektöre duyulan güvenin artmasına destek vermek hedefiyle iki yeni projemizde Bina Tamamla Sigortası’nı hayata geçirdik. Son dönemde ülkemizin ve meclisimizin gündeminde olan bu konu ile ilgili öncü adım atmaktan ve de müşterilerimize bugüne kadar sunduğumuz Foldhome ve Garantili Proje gibi keşiflerin yanına Bina Tamamlama Sigortası’nı da eklemekten dolayı mutluyuz.” dedi.

EBRD ortaklığının ardından, kredi notu ve ödenmiş sermaye artışı

Son 4 yıldır gerçekleştirdiği konut satışıyla Türkiye'nin en çok satış yapan lider konut geliştiricisi olan Nef, geçtiğimiz sene dünyanın en önemli finansal kuruluşlarından olan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Türkiye ve yurtdışında beraber projeler geliştirmek için ortaklığa imza atmıştı. EBRD’nin konut sektöründe dünyadaki ilk ortaklığı olarak dikkat çeken bu ortaklığın ardından Nef’in kredi notu, uluslararası kredi derecelendirme kurumu JCR tarafından 2 kademe birden yükseltilerek yatırım yapılabilir seviyenin en üst seviyesi olan A+ notuna ulaşmıştı. Ayrıca 2018 yılı içerisinde ödenmiş sermayesini 407 Milyon TL artırarak öz kaynaklarını 1 Milyar TL seviyesinin üzerine çıkaran Nef, yurtdışında geliştirdiği ilk proje olan Nef Brentford London ile ülkemize döviz girdisi sağlamak için fikir ihracatına başlamıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum