Nefes Kredisi alacaklara iyi haber: Kredi limiti 150 Bin TL oldu

Nefes Kredisi alacaklara iyi haber: Kredi limiti 150 Bin TL oldu

Esnafa can suyu olacak Nefes Kredisi limiti artırıldı. 50 Bin TL olarak kullandırılan Nefes Kredisi limitleri 150 Bin TL olarak değiştirildi. İşte son dakika kredi kullanacaklara müjdeli haberin ayrıntıları.

07 Mart 2017 - 09:00

On binlerce esnaf, KOBİ bu kredi için sırada. Esnafı yakından ilgilendiren Nefes Kredisi limitlerinde değişikliğe gidilirken, üst limit 150 bin lira olarak yeniden düzenlendi. Esnaf başvurusunda uygun bulunursa 150 Bin liraya kadar nefes kredisi kullanabilecek. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından oda ve borsaların katılımlarıyla verilmeye başlanan Nefes Kredisi kampanyası kapsamında, 50 bin TL olan kredi alt limiti limiti 150 bin TL'ye yükseltildiği gelen son dakika haberleri arasında.

Konuya ilişkin ilk açıklama ise Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır tarafından duyuruldu. Müjdeli haberi veren Çandır, “Sağlanacak bu imkan sayesinde, finansmana erişimde sorun yaşayan KOBİ'lere ucuz finansmanın önü açılmış oldu. Borsa üyelerinin aylık yüzde 0,825, yıllık yüzde 9,90 faiz oranı ve 12 ay vadeyle Denizbank ve Ziraat Bankasına kredi başvuru yapılabilecek. Protokol imzalanan bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek 250 lira ile Hazine Müsteşarlığının talep edeceği kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf ve komisyon alınmayacak." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..