Netflix Türkiye'de %50 zam sonrası aboneler tepkili! İşte 2021 Netflix ücretleri...

Türkiye'de yüzde 50'ye varan zam yapma kararı alan Netflix'e tepki artıyor. Peki Netflix yeni tarife ücretleri ne kadar oldu?

Netflix Türkiye'de %50 zam sonrası aboneler tepkili! İşte 2021 Netflix ücretleri...
Editör: Hakan A.
04 Mart 2021 - 13:23 - Güncelleme: 04 Mart 2021 - 13:33
Dünya'nın en büyük abonelik sistemli dizi ve film izleme platformu Netflix, yüzde 50'lere varan zam yaptığını duyurdu. Netflix Türkiye'de aboneler yüzde 50 zam sonrası tepkilerini sosyal medya hesaplarından gösterdi. Peki eski ve yeni tarife i,le yapılan son zamlar sonrasında Netflix Türkiye abonelik ücretleri ne kadar oldu? Merak edenler için işte Netflix 2021 ücret tarifesi.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 4 Mart 2021 - İstanbul

Dünya genelinde milyonlarca abonesi bulunan ünlü dizi ve film izleme sitesi Netflix abonelik ücretlerine zam yapma kararı aldı. Kararı duyuran Netflix abonelik ücretleri yüzde 50'lere varan artış yapıldığı bildirildi.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, 17.99 TL olan Temel Plan yani tek ekran paketi 26.99 TL‘ye, 29.99 TL olan Standart Plan yani iki ekranlı plan 40.99 TL‘ye, 41.99 TL’den olan Özel Plan paket ise 54.99 TL'ye yükseltildiği kaydedildi.


RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Netflix Türkiye'den yapılan zam açıklamasında ise, “Türkiye’deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da arttırmak için üyelik ücretlerimizi güncelliyoruz. Bu değişiklikle, her yaşa ve zevke uygun yapımları üyelerimizin hayatına keyif katan bir eğlence deneyimiyle birlikte sunmaya devam edeceğiz. 4 Mart’tan itibaren hayata geçireceğimiz aylık ücretlerimizi şöyle şekillendirdik: Temel plan 26,99 TL, Standart plan 40,99 TL, Özel plan ise 54,99 TL. Her zaman olduğu gibi üyelerimiz kendileri için en uygun seçeneği sunduğumuz bu üç plan arasından tercih edebilecek.” ifadelerine yer verildi.

netflix 2021 zamlı ücret tarifesi

TWİTTER ÜZERİNDEN ABONELER TEPKİ GÖSTERDİ

Türkiye'de 4 Mart tarihinden itibaren geçerli olan Netflix yeni abonelik ücret tarifelerinin duyurulması sonrasında Türk abonelerden tepki gelmeye başladı. Özellikle sosyal medya twitter üzerinden yapılan zamlar eleştirildi ve pek çok kullanıcı aboneliklerini iptal edeceğini açıkladı.

B A @Aeononsense

Hem yeni içerik dahil etmiyorsunuz, hem yapımlar kalitesizleşti hem de sanki güzel hizmet sunuyormuşsunuz gibi saçmasapan fahiş fiyatlandırma yapıyorsunuz. Elveda Netflix.

Derin Biricik @derinbiricik

Gördüğünüz üzere @netflixturkiye  yaptığınız şeyi anlıyorum ve okeyim. Ama bu ek gelir kütüphaneye yansımalı. ABD kütüphanesi film dizi anime olarak tıklım tıklım. Daha çok çeviri lütfen.  ABD de anime kısmı akıyor. Crunchyroll a para vermeye sıkıldım.

Serap Kaya @serapkaya36

O zaman you tube doneyim gariban bir ogrenciyim ben be yazik bana 

SÎYA BAYÊ @rvlcnmo

@netflixturkiye dizim bittiği gibi üyeliğimi iptal ediyorum.

DörtPatiAnnesi @gokcedenizd1

Sende eviriyon çeviriyon lafı zamma getiriyon #NetflixTurkiye

Oğuzhan @Oggysland

Ne bekliyordunuz ki? Zaten bu zamana kadar bu piyasada zamlanmaması mucizeydi. Beklenen hareket #NetflixTurkiye

Çakır K @cakirkeyiflibey

20 gün sonra kocaman bir s*ktir çekicem sana #NetflixTurkiye
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum