Novotel doktorlara böyle vebalı muamelesi yaptı!

Koronavirüs mücadelesinin ön saflardaki kahraman aktörleri olan sağlık çalışanlarına Zeytinburnu Novotel'den vebalı muamelesi!

Novotel doktorlara böyle vebalı muamelesi yaptı!
Editör: Hakan A.
14 Nisan 2020 - 00:05 - Güncelleme: 14 Nisan 2020 - 15:19
Türkiye koronavirüs ile mücadelesinde zor günler geçirirken, salgınla mücadelede en ön safta yer alan doktorlar, hemşireler kahramanca ülke insanına ayrımyapmaksızın 7/24 görevlerinin başında. Koronavirüs tehditi altında görevlerine uykusuz, evlat hasreti ve büyük risk altında sürdüren sağlık çalışanları başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm Türkiye sahip çıktı! Alkışlarla büyük destek gören ve moral aşılayan isimsiz kahramanlar yaşanan süreçte büyük zorluklara göğüs germeye devam ediyor. Diğer taraftan pek çok otel kapılarını sağlık çalışanlarına açarak desteklerini sürdürüyor. Bugün gelen bir haber ise tüm yaşanan süreci gölgede bıraktı. 

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları bölümünde çalışan 9 hekim, 15 gündür ücreti karşılığında konakladıkları Dünya'da sayısız otel zinciri bulunan Novotel Zeytinburnu'nda büyük bir saygısızlıkla karşı karşıya kaldı. Evlerinden ailelerinden uzak, gecesini gündüzünü Türk insanını sağlığına kavuşturmak için çabalayan 9 hekim Novotel Zeytinburnu'nda adeta vebalı muamelesi gördü ve kapının önüne konuldu.

Sağlık çalışanları son yıllarda yaşadıkları şiddet olayları karşısında büyük zorluklarla görevlerini yerine getirmeye çalışıyor. Özellikle Türkiye, Mart ayı başı itibariyle Covid-19 Pandemisinde ilk vakaların ortaya çıkmasıyla, sağlık çalışanlarının üzerinde bulunan yük her geçen gün giderek arttı. Sağlık çalışanlarını bağrına basan Türk halkı her akşam evlerinden alkışlarla moral verdi.

Yaşanan koronavirüs salgını hala devame derken, günlerce evlerine gidemeyen, hasta başında her türlü riske aldırmadan vatandaşa yardım eden sağlık çalışanları, bugün Zeytinburnu'nda bir Novotel çalışanlarının vebalı muamelesi ile karşı karşıya kaldı. 9 hekim, ücretlerini ceplerinden ödeyerek konaklama hizmeti almak istedikleri zincir otel markası Novotel'de apar topar kapı önüne konuldu.

- Akfen'den Novotel açıklaması


Konuyla alakalı yaşananlar ekşisözlük üzerinden paylaşıldı. Vebalı muamelesi gördüğünü belirten sağlık çalışanı isyanını bakın nasıl dile getirdi.

Novotel doktorlara böyle vebalı muamelesi yaptı!

Yaşanan gelişmeler sonucunda Novotel'den açıklama yapıldı!

Birkaç saat önce sosyal medya üzerinden yayılan ve Novotel Ailesi olarak bizleri derinden üzen iddialar üzerine bu açıklamayı yapma gereği doğmuştur. Novotel Zeytinburnu’nda konaklayan sağlık çalışanlarımızın otelimizden çıkartıldıkları yönündeki iddialar bir yanlış anlaşılmadan kaynaklanmakta olup gerçeği yansıtmamaktadır. Canlarını hiçe sayarak toplum sağlığı için gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımıza verdiğimiz önem ve değeri, ibis Eskişehir’de hizmetlerine sunduğumuz ve ibis Kayseri’de de yetkilileri hizmete sunulmak üzere bilgilendirdiğimiz otellerimizle göstermiş bulunuyoruz. Sağlık çalışanlarımız acenta üzerinden gerçekleştirilen rezervasyonları doğrultusunda otelimizde konaklamaya devam etmekte olup, Novotel Zeytinburnu otelimizin hemen yanında yer alan İbis Zeytinburnu otelimiz tüm sağlık çalışanlarına hizmet verecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum