Nurol GYO Güneşli projesinde yabancıya toplu satış

Nurol GYO Güneşli projesinde yabancıya toplu satış

Nurol GYO'dan yabancıya toplu ofis satışı... İstanbul Güneşli'de eski Doğan Medya Center arazisi üzerinde inşa edilen Nurol Park projesinde yabancıya toplu satış gerçekleştirildi.

05 Haziran 2017 - 10:47 - Güncelleme: 05 Haziran 2017 - 11:08

Konut satışlarında yabancı ilgisi Haziran ayı ile birlikte kendini göstermeye başladı. Sektörün önemli üreticisi Nurol GYO'dan yabancıya dev satış. Yabancı yatırımcıya yönelik vergi teşviki gayrimenkul sektörünü hareketlendirdiği bir dönemde Güneşli bölgesinde eski Doğan Medya Center arazisi üzerinde hayata geçirilen Nurol Park'ta ofis bloğunda toplu satış gerçekleştirildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Haziran 2017 - İstanbul

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Nurol GYO), İstanbul Güneşli’de hayata geçirdiği Nurol Park projesinden tek seferde 6.5 milyon dolarlık (22.8 milyon TL) toplu ofis satışını yaptığını duyurdu. Konuya ilişkin resmi açıklama ise Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapıldı.  

Yabancı yatırımcının, Nurol Park J Ofis Bloğunda, 14 adet bağımsız bölümden oluşan 2 katın tamamını satın almasıyla ilgili işlemler, 2 Haziran 2017 Cuma günü yapıldı.

Nurol Park ofis bloğunda yapılan satış ile alakalı olarak Türkiye ekonomisine ve Nurol markasına yabancı yatırımcının güvenini gösterdiğinin altını çizen Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, “Hükümetin, yurt dışı yerleşik bireysel yatırımcılara yönelik sağladığı vergi avantajı sektör için önemli bir destek. Yurt dışı yerleşik tüzel kişiliklere de benzer vergi avantajlarının sağlanması çok daha fazla yatırımı Türkiye’ye çekecektir” dedi.

Kalite ve güven esaslarını üstün mühendislik tecrübesiyle birleştiren, tüm projelerinde odağına insanı alan Nurol GYO, İstanbul’un kalbinde yaşama kapılarını açan Nurol Park projesinde tek seferde yaptığı dev satışı KAP’a bildirdi. 

KAP açıklamasında; “Şirketimizin kamuya açıklanmış son finansal tablolarında stoklar hesabında 13.954.643 TL kayıtlı değeri olan Nurol Park J Ofis Bloğundan 2 tam katın (14 adet bağımsız bölüm) 6.500.000 USD bedel ile yabancı yatırımcıya satışı 2 Haziran 2017 tarihi itibarıyla gerçekleştirilmiştir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..