O illerde enerji projeleri için kamulaştırma yapılacak

380 kV Elbeyli TM, Ümraniye KÖK Gözeli KÖK Enerji Nakil Hattı, Karadon TM-Yeniçates DM Enerji Nakil Hattı ile Silvan Tüneli İkmali İşinin Yapımı Amacıyla taşınmaz kamulaştırması kararı bu sabah Resmi Gazete'de ilan edildi.

O illerde enerji projeleri için kamulaştırma yapılacak
Editör: Hakan A.
27 Ağustos 2020 - 07:57 - Güncelleme: 27 Ağustos 2020 - 07:58
Türkiye genelinde sürdürülen enerji projeleri için kamulaştırma kararlarına yenileri eklendi. 4 ilde yürütülen dev enerji projelerinde acele kamulaştırma yapılmasına yönelik karar bu sabah Resmi Gazete'de ilan edildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 27 Ağustos 2020 - İstanbul


Önemli enerji projeleri için emlak ve gayrimenkul taşınmaz ilanları sürüyor. Bu kapsamda 4 il için önem arz eden enerji projelerinde kamulaştırma yapılacak.

Türkiye'de pek çok ilde kamu tarafından yönetilen enerji projeleri için kamulaştırma çalışmaları sürüyor. BU kapsamda 4 farklı ilde hayata geçirilecek enerji projelerinde acele kamulaştırma yapılması kararı verildi. İlgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

–– 380 kV Elbeyli TM İrtibatları Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2874)

–– Afyonkarahisar İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Ümraniye KÖK Gözeli KÖK Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2875)

–– Zonguldak İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Karadon TM-Yeniçates DM Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2876)

–– Silvan 1. Merhale Projesi (GAP) Kapsamındaki Silvan Tüneli İkmali İşinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2871)

YORUMLAR

  • 0 Yorum