Ömür İstanbul Esenler projesi konut satışları başladı

Ömür İstanbul Esenler projesi konut satışları başladı

Efitaş İnşaat, Esenler Belediyesi ve Eskon İnşaat bölgenin en değerli konut projesi içinn güç birliğine giderken, Ömür İstanbul konutlarında daire satışlarına başlandı.

25 Eylül 2017 - 08:28

Eylül ayı itibariyle konut sektöründe başlayan hareketlilik hızla devam ederken, yeni projeler bir bir  lansmanlarla görücüye çıkıyor. İstanbul Esenler böllgesinde bu kapsamda yeni bir ortaklık ve yeni bir projenin satışlarına başlandı. Bir kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçirilen Ömür İstanbul konut projesi lansmanla birlikte satışlarına başlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Eylül  2017 - İstanbul

Özel sektörü ve Belediye işbirliğiyle hayata geçirilen Ömür İstanbul, Esenler’in ilk nitelikli lüks konut projesi olacak. 4 Blokta 278 konut, 3 ticari ünite ve sosyal tesislerden oluşacak Ömür İstanbul konut fiyatları 312 bin liradan başlıyor.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen basın lansmanı ile kamuoyuna tanıtılan Ömür İstanbul proesi kapsamında daire satışlarına başlandı. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Efitaş İnşaat Genel Koordinatörü Tarık Uğur Tayfur, Eskon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ve Esenler Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı ve Proje Sorumlusu Orhan Oğuz Türk proje lansmanında Ömür İstanbul ile alakalı bilgileri emlak medyasıyla paylaştı.

Ömür İstanbul projesi Esenler Turgut Reis Mahallesi’nde kentsel dönüşüm alanlarıyla geliştirilen ve hayata geçirilmesi için düğmeye basıldı. 10 bin metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde inşa edilecek Ömür İstanbul projesinde 4 blokta, 278 konut ve 3 ticari ünite yer alacak. 1+çocuk’tan 4+1’e kadar farklı büyüklük ve tipte birçok alternatif daire seçeneğinin bulunacağı Ömür İstanbul’da 12 adet 2 tip 1+ çocuk daire, 149 adet 87 tip 2+1 daire, 113 adet 6 tip 3+1 daire ve tek tip 4 adet 4+1 daire olarak projelendirilen Ömür İstanbugl projesinde en uygun konut fiyatı 312 bin TL'den başlangıç gösteriyor.

Ömür İstanbul projesi her türlü sosyal donatıyı içerisinde barındırırken, 10 bin metrekarelik alanın 7 bin metrekaresini ise yeşil alanlar, yürüyüş parkuru, bay / bayan ayrı sosyal tesisleri, kapalı yüzme havuzları, fitness salonları, Türk Hamamı, sauna, mescid, kreş, kapalı / açık otopark, toplantı ve taziye alanları ile yaşam ev sahibi olmak isteyenler için tasarlandı.

İstanbul Avrupa Yakası'nda Esenler bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Ömür İstanbul projesi, Tekstilkent, İSTOÇ, Hal, Giyimkent gibi ticaret merkezlerinin tam ortasında yer alıyor. Sağlık kurumlarının da hemen yanı başında olan Ömür İstanbul, Medipol Hastanesi’ne 10, Kadın ve Çocuk Sağlığı Hastanesi’ne ise 8 dakika uzaklıkla bulunuyor. E-5, TEM gibi ulaşım akslarının tam ortasında konumlanan Ömür İstanbul projesinin 5 dakika uzaklığında Tekstilkent – Giyimkent metro istasyonu yer alacak. Metro Hattı’nın Ocak 2018’de tamamlanarak hizmete açılacak. Ömür İstanbul, projesi İstanbul’u Anadolu’ya ve dış dünyaya bağlayan Atatürk Havalimanı’na da 15 dakika uzaklıkta konumlandırıldı.