Özcan Tahincioğlu, 'Cityscape 2016'da gördük ki Türkiye'ye güven ve inanç tam'

Dubai Cityscape Global 2016'nın ilk gününde Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu fuarın ülkemiz için olan önemi için burada bulunduklarını ifade ederken, "Dünya'ya Türkiye'nin ayakta dim dik durduğunu gösteriyoruz. Körfez halkının, yatırımcısının Türkiye'ye inancı ve güveni tam" dedi.

Editor: Hakan A.
07 Eylül 2016 - 07:51 - Güncelleme: 07 Eylül 2016 - 08:11
Reklam

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu emlakpencerem.com mikrofonlarına Dubai Cityscape gayrimenkul fuarını değerlendirdi. Emlak Konut GYO ile imzaladığı son anlaşmayı ve fuara katıldığı 3 projesi hakkında önemli bilgiler payalştı. 

Emlak Pencerem / Dubai - 7 Eylül 2016

Mal satmanın ötesinde ülkemizi temsil etmeye geldik

Bu sene sadece biz değil Türk gayrimenkul geliştiricileri, mal satmanın ötesinde, ülkemizde normalleşme sürecini anlatmakta ve aslında bu 15 Temmuz’da yaşanan hain girişimin ardından daha güçlü çıktığımızı onlara gösterebilmek amacıyla geldik. Şu ana kadar görünen o ki, oldukça olumlu bir algı var. En azından bu bölgenin insanı Türkiye’nin daha güçlü çıktığını görüyor.

Ülke ekonomisinin ne kadar güçlü olduğunu anlatıyoruz

Biz soran olmasa dahi anlatmak istiyoruz.Özellikle batı medyası olanlara yanlış bir algı yüklediğinden olduğundan farklı gösterdiğine inanıyouruz. Bu nedenle biz bütün çıplaklığı ile olanları anlatmaya çalışıyoruz. Gelenler soruyor sormasalar dahi anlatıyoruz. Şu an Olağanüstü bir hal olmasına rağmen bırakın hissediliyor olmasını, sürekli teşvik paketleriyle ekonominin canlı olduğunu, borsamızın gayet güçlü olduğunu, finans sektörünün güçlü olduğunu, bu temizlenmeden sonra ülkenin çok daha iyi olacağını herkese anlatmaya çalşıyoruz.

Tam tersi algı pozitif

Sonuçta ülkemiz zor bir dönemden geçti. Küçük firmaların kesintiye gitmesi, küçük bir reaksiyonu normal karşılamak gerekir ama büyük firmalarımız büyük standlarıyla, büyük projeleriyle gövde gösterisi yapmaya devam ediyor ve Türkiye’nin gücünü gösteriyor. En azından yabancılar açısından algı anlamında katılımcıların az olmasına rağmen projelerin büyük olmasından dolayı negatif bir şey yok tam tersi pozitif algı devam etmekte.

3 proje ile buradayız

Bu yıl satıştan ziyade bir anlamda ülkeye destek anlamında buradayız. Ülkemize olan güveni gösteriyoruz. Bu kapsamda fuara 3 proje getirdik. Bunlardan 2 tanesi ofis,  biri karma proje.  Nida Kule 45 bin metrekare kiralanabilir alanı olan Finans merkezinin içinde olan projemiz. Nida Kule Ataşehir batı projemizi getirdik. Bununda 30 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunuyor. Bunun dışında Emlak Konut GYO ve TOKİ ile beraber yaptığımız Başakşehir’in  Kayaşehir ilçesindeki Nida Park Başakşehir karma projemizi getirdik.

1 milyar 500 milyon arsa için ödeme yaptık imzayı attık

Geçen hafta Emlak Konut GYO ile iyeni bir anlaşma  imzaladık. Ülkemize  hayırlı olsun. 3.6 milyar lira satış garantisi verdik. 1 milyar 500 milyon lira arsa ödemesi yaptık imzayı attık. Çevreye ve doğaya saygılı bir proje yapmayı planlıyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum