Promosyon ödemeleri başladı mı, bankalar emekli kapma yarışında! Hangi banka emekliye ne veriyor?

Promosyon ödemeleri başladı mı? Emekli promosyon ücretleri ile alakalı Ziraat Bankasının anlaşarak rakamların belirlenmesi sonrasında bankaların emekli savaşları kızıştı. Her banka farklı bir uygulama ve promosyon ile emekliyi çekmek için cazip kampanyalara başlıyor. Peki emekliye promosyon verecek hangi banka ne kadar veriyor?

Promosyon ödemeleri başladı mı, bankalar emekli kapma yarışında! Hangi banka emekliye ne veriyor?
Editor: Hakan A.
06 Mart 2020 - 08:50

Emekliler için beklenen o ücretler açıklandı. 2020 ila 2023 yılı arasında ödenecek emeli promosyon ücretleri netleşti. Bankalar üç yıllığına emekli maaş hesaplarını bankalarına çekmek içi,n promosyon ücretleri belirlenmiş oldu. Şimdi sırada emekliyi cezbedecek ek ücretlere geldi. Vatandaşın cebine daha fazla para koymak isteyen bankalarda savaş kızıştı! Emekli promosyonunda her banka, farkllı bir promosyon ile ek ücret imkanı sunuyor. Emekliler ise caizp seçenekleri tek tek araştırıyor? Peki Mart ayı başında açıklanan belli olan emekli promosyonları ne kadar oldu, hangi banka ne kadar ek gelir imkanı sunuyor? 

Emekli promosyon ödemelerinde rakamlar nihayet belirlenerek kamuoyuna açıklandı. Emekli 13 milyon vatandaş için büyük gün geldi çattı. Bankaların 3 yıllık maaş hesaplarını almaları karşısında emekliye verecekleri promosyon ücretleri netleşmiş oldu. Ancak emekli maaş hesaplarını taşımak kolay değil. Emekli bireylere daha fazla imkan gerek, daha çok para gerek. Promosyon + ek ikramiyeler ile sürprizler gerek. Bu aşamada bankalarda savaş kızışırken, emekliyi cezbedecek promosyon ve ek ödeme fırsatları sunulmaya başlandı. 6 Mart Cuma gününe girilirken, bugün itibariyle belirlenen emekli promosyon ücretlerinin miktarları ile bankaların emekliye sundukları promosyonlar neler, hangi banka emekliye ne vaad ediyor, ne veriyor? İşte ayrıntılar...


Protokol imzalandı, promosyon ücretleri netleşti!

Geçtiğimiz günlerde imzalanan protokol gereğince emeklilerin alacakları promosyon ücretlerinde rakam netleştirildi. 2023 Mart ayına kadar emekli vatandaşlara; İlk protokol imzalayan Ziraat bankası oldu.  1500 liraya kadar olan emeklilere 500 lira, 1500-2 bin 500 lira arasında olanlara 625 lira, 2 bin 500 lira üstündekilere de 750 lira tutarında promosyon parası ödenemek suretiyle karşılığında hesap taşınması istenecek.

Bankalrın promosyon ücretleri dışında ekstra imkanlar sunan promosyon sabaşlarında ayrıca hoşgeldin faizinden yararlandırmak, düşük faizle ihtiyaç kredisi sağlamak, kartla market alışverişleri gibi bazı avantajlar sunmaya başladılar.

Halkbank 2020 promosyon ücreti ne kadar?

Emekliler Halkbank için ne düşünüyor bilmiyoruz, ancak banka emeklilere ne vereceğini açıkladı. Halkbank imzaladığı protokol gereğince, emekli vatandaşa vereceklerini taahhüt altına almış oldu. Halkbank’ın promosyon tutarı, 1500 TL’ye kadar brüt maaşlarda 500 TL, 1500 TL-2 bin 500 TL arası brüt maaşlarda 625 TL, 2 bin 500 TL ve üstü brüt maaşlarda 750 TL olacak. Ödemeler tek seferlik yapılacak, uygulamadan yararlanan emekliler maaşlarını 3 yıl boyunca Halkbank’tan alma taahhüdü verecek.

Garanti BBVA ne kadar promosyon verecek?

1.500 liraya kadar emekli maaşı alanlara 800 lira, 1.500-2 bin 500 lira arasında emekli maaşı alanlara 1.000 lira, 2 bin 500 lira ve üstünde maaş alanlara ise 1.200 lira nakit promosyon parasını emekliye ödeyecek. 

Yapı Kredi promosyon ücretleri 2020?

Banka emekli için ekstra özel hizmetler veriyor. Medline acil sağlık hizmeti üyeliğiyle doktorlu kara ambulansı ve telefonla tıbbi danışmanlık hizmetlerini de 1 yıl boyunca ücretsiz hizmet gibi bazı seçenekleri emekli vatandaşların hizmetine sunuyor. 1000 TL'ye kadar nakit promosyonu sunan Yapı Kredi; 

Başvurunuzu yaptıktan sonra, seçmiş olduğunuz Yapı Kredi şubesinden adınıza açılacak "Emekli Maaş Hesabı"nızdan, Yapı Kredi Banka Kartı ile emekli maaşınızı almaya başlayabilirsiniz.

  • SGK gelir/aylığını 31 Mart 2020 tarihine kadar Yapı Kredi’ye taşıyan/taşıma talebinde bulunan tüm müşterilerimiz 750 TL'ye varan nakit promosyona ek 250 TL nakit ödül fırsatından yararlanabileceklerdir.
  • Müşterilerimizin nakit promosyondan faydalanabilmesi için; gelir/aylıklarını üç yıl bankamızdan almayı taahhüt etmesi gerekmektedir. Bir aylık net gelir 1500 TL'ye kadarsa 500 TL, 1500 TL-2500 TL arasındaysa 625 TL, 2500 TL'nin üzerindeyse 750 TL nakit promosyon ödenir.
  • Nakit promosyon koşullarının yerine getirilmesi durumunda alınacak ek nakit ödül, Kampanya Taahhütnamesi’nin imzalanmasını takip eden 60 gün içinde verilecek 1 yeni otomatik fatura ödeme talimatı karşılığında; Bankamız aracılığıyla ödenecek net gelir/aylık 1500 TL’ye kadarsa 175 TL, 1500-2500 TL arasında ise 225 TL, 2500 TL’nin üzerinde ise 250 TL olarak en son gelir/aylık ödemesi yapılan hesaba aktarılacaktır.
TEB emeklilere neler veriyor? Promosyon paketinde neler var?

1.500 TL’ye kadar olan emeklilere 850 TL, 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaş alanlara 1.125 TL, 2.500 TL’nin üstü maaşlılara da 1.250 TL promosyon verecek. Yakınlarına tavsiye ederek TEB Emekli Bankacılığı Ailesi’ne katan müşterilere de kişi başına 150 TL, toplamda 1.500 TL’ye varan ödeme imkanını emekli vatandaşlara sunuyor.

Promosyon ödemeleri başladı mı, bankalar emekli kapma yarışında! Hangi banka emekliye ne veriyor?

İş Bankası emekliye kaç TL veriyor?

Emekli hesaplarını İş Bankası'na taşıyan SGK emeklileri (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) 2020/2023 dönemi için 750 TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabiliyor. Üstelik SGK emekli maaşını İş Bankası'na taşıyanlar, birçok ayrıcalık ve avantajdan da yararlanabiliyor.
 
Yurt genelinde sayısı 1.300’e yakın şube ve 6.500'ü aşkın Bankamatik aracılığı ile emekli maaşına kolayca ulaşmak isteyen tüm emeklilerimiz, en yakın İş Bankası şubesinden, İnternet Şubesi'nden ya da İşCep’ten emekli maaşlarını kolayca taşıyabiliyor.​

Bankaların ödemelerinde promosyon sorgulaması, banka banka promosyon ödemeleri kapsamlı haberleri diğer günlerde sayfalarımızdan okuyabileceksiniz. Bankalar günden düne emekli vatandaşlar için farklı senaryolar ile yeni sürprizler sunmak için çalışıyor. Emekli vatandaşlar ise bankaları bir bir araştırarak kendisine, 3 yıl boyunca o bankayı kullanmaya değer mi sorusuyla araştırmasını sürdürüyor.