Sahiplerine Ulaşılamayan Metruk Binanın Yıkımına Karar Verildi

Burdur Belediyesi tarafından, uzun süredir sahiplerine ulaşılamayan metruk binanın yıkılması kararı alındı.

Sahiplerine Ulaşılamayan Metruk Binanın Yıkımına Karar Verildi
Editör: Hakan A.
22 Kasım 2019 - 13:35

Burdur merkez Değirmenler Mah. Ayanoğlu Sokak'ta bulunan metruk yapının sahiplerine Burdur Belediyesi ulaşmaya çalışmış ancak ulaşamamıştı. Yıkılma tehlikesi taşımasından dolayı yapının yıkımına karar verildi.

Emlak Pencerem - 22 Kasım 2019 

Burdur Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Burdur merkez Değirmenler Mahallesi Ayanoğlu Sokak Caddesi No: 2, 200 ada, 65 parsel üzerinde bulunan metruk binanın sahipleri olarak görülen Vesile Sözen ve iştirakçilerine bir türlü ulaşılamadı. İrtibat kurulamayan binanın yıkılma tehlikesi arz etmesi nedeniyle 27 Haziran 2019 tarihinde yapılan kontrolle raporlanarak, 26 Temmuz 2019 tarihinde taraflara tebliğ edildi.

Hak sahiplerinden Rıfat Yıldırım dışında kimseye ulaşılamayınca, söz konusu yapının yıkılma tehlikesi bulunması nedeniyle rapor ve yapı mahali yazısıyla yapının yıkılmasına karar verildi.

Yıkım kararı Belediye Başkanlığı tarafından ‘Değirmenler Mahallesi, Ayanoğlu Sokak Caddesi No: 2 adresli 200 ada, 65 parselde bulunan Vesile Sözen ve iştiraklerine ait taşınmaz yıkılma tehlikesi arz etmesi nedeniyle 27/06/2019 tarihinde taraflara tebliğ edilmiştir. Rıfat Yıldırım dışında diğer hak sahiplerine ulaşılamadığı, söz konusu yapının yıkılma zorunluluğu bulunduğu için rapor ve yapı mahali yazısı ile yapının yıkılacağı tarafımızca ilanen duyurulur” duyurusunda bulunuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum