Sahrap Soysal Büyükyalı İstanbul’da lezzet sırlarını...

Sahrap Soysal Büyükyalı İstanbul’da lezzet sırlarını paylaştı!

Büyükyalı İstanbul projesi kapsamında etkinlik dolu haftalar devam ederken, Sahrap Soysal, “Tasavvufta Yeme İçme Kültürü ve Sofra Adabı” temasıyla düzenlenen buluşmada lezzet sırlarını paylaştı!

20 Mart 2017 - 11:34

Büyükyalı İstanbul, ünlü yemek kültürü uzmanı ve deneyimli aşçı Sahrap Soysal’ı ağırladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 20 Mart 2017 - İstanbul

Sahrap Soysal’ın, tasavvuf kültürünün mutfak sırlarını ve sofra adabının inceliklerini paylaştığı etkinlikte konuklar, Soysal’ın özel tarifiyle, Büyükyalı’nın musluklarından

akan sodayla hazırlanan keşkek ve sağlıklı beslenmeye dikkat edenlere özel şekersiz helvayı da tatma fırsatı buldu. Soysal, helvayı Türk mutfak kültürünün en törensel yemeği olarak tanımladı. Dünyanın hiçbir yerinde yemeklere “imam bayıldı, sakal çarpan çorbası, analı kızlı gibi isim verme kültürü olmadığına ve bunun büyük bir zenginlik olduğuna dikkat çeken Sahrap Soysal, “Derviş Sofraları” isimli ödüllü kitabını imzalayarak konuklara hediye etti.

Büyük ilgi gören etkinliğe katılanlar, projeyi yerinde görerek satış ekibinden detaylı bilgi alırken, Büyükyalı’nın lüksü yeniden tanımlayan 4 farklı konseptteki 4 örnek dairesini de gezme fırsatı da yakaladı.

Büyükyalı Hakkında

Emlak Konut güvencesiyle, Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat, İstanbul Kazlıçeşme sahil yolunda, dünya standartlarında bir “yeni şehircilik” projesini, Büyükyalı adıyla hayata geçiriyor. “İnsan” ve “iyi yaşam” kavramlarını odağına alan, sakinlerine ve ziyaretçilerine her anlamda “iyi bir yaşam” sunmayı hedefleyen Büyükyalı’nın konseptini; yaya konforu, geleneksel mahalle kültürü, renkli sosyal yaşam, kültürel çeşitlilik, kalite, sürdürülebilirlik gibi değerleri bir araya getiren ve projenin “iyi yaşam” vizyonunu destekleyen “yeni şehircilik” akımı oluşturuyor.

Toplam 111 dönümlük arazide yükselen Büyükyalı’da, şu ana kadar satışa sunulan ünite sayısı 916. Yaşamın 2019 yılında başlamasının planlandığı Büyükyalı’nın mimarlığını, 200’den fazla uluslararası ödülün sahibi İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor üstleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..