Sarıyer ilçesine tapu ve rayiç bedel sözü

İstanbul'un tapu sorunu bulunan önemli ilçelerinden biri olan Sarıyerlilere müjdeli haber Büyükşehir Belediye Başkanı Yıldırım'dan geldi. Binali Yıldırım Sarıyer ilçesi için tapu müjdesini verdi.

Sarıyer ilçesine tapu ve rayiç bedel sözü
Editör: Hakan A.
24 Şubat 2019 - 08:02
İstanbul'da özellikle tapu sorunu yaşayan ilçelerden biri olan Sarıyer ilçesinde sorunların kökten çözümü için Binali Yıldırım'dan müjde üstüne müjde geldi. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 24 Şubat 2019 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'dan Sarıyer'de tapu ve rayiç bedel sözü verirken, bölge halkı şimdiden bu sözlerin gerçekleşmesini beklemeye başladı.

Yıldırım, Sarıyer’de mevcut belediye başkanının 2009 yerel seçimleri öncesi vatandaşlara yolladığı mektupta “tapularınız seçimden sonra elinizde” dediğini hatırlatarak “Tapular ortada yok. Herhalde belediyede kayboldu. Ama bu sefer gelecek merak etmeyin. Bu söz AK Parti sözüdür, bu söz Reis’in sözüdür, bu söz Salih Bayraktar’ın sözüdür. Bizde postada gecikme olmaz. Çok dakik çalışırız.” dedi.


Binali Yıldırım İmar Barışı Yasası’nın çıkması sürecinde Salih Bayraktar’ın yaptığı katkının önemine de dikkat çekerek “Türkiye’nin en önemli sorunu mülkiyet sorunuydu İmar Barışıyla bu işi hallettik. 10 milyon vatandaşımız imar barışına müracaat etti. Ve hepsinin bütün arsaları ve evleri kayıt altına alındı. İlk adım tamam. İkinci adım tapuların teslimi. Onu da inşallah 1 Nisandan itibaren biz vereceğiz biz başaracağız. Binali Yıldırım sözü.” şeklinde konuştu.

Yıldırım rayiç bedel konusuyla ilgili olarak da “ Onlar sizin evinizdir sizin arsanızdır. 10 yıldır, 20 yıldır, 30 yıldır, emek vermişsiniz oranın çamurunu çiğnemişsiniz, çilesini çekmişsiniz dolasıyla en makul ücretle alacaksınız. Ben burada söz veriyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum