Sıcak Gelişme: Sayı katlanarak yükseliyor! Türkiye'de resmi koronavirüs vaka sayısı 18 oldu...

Türkiye'de koronavirüslü sayısı az önce güncellendi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de resmi koronavirüs sayısını duyurdu! Bakan Koca, Şu ana kadar vaka sayımız toplam 18’dir.

Sıcak Gelişme: Sayı katlanarak yükseliyor! Türkiye'de resmi koronavirüs vaka sayısı 18 oldu...
Editör: Hakan A.
16 Mart 2020 - 00:50
Türkiye'de genelinde koronavirü önlemleri arttırılarak devam ederken, koronavirüslü vatandaş sayısında sayı az önce güncellendi. Türkiye'nin resmi koronavirüs sayısını az önce Bakan Koca açıkladı. Peki son rakamlara göre koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? 

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 15 Mart 2020 - İstanbul


Dünya'nın gündeminde ilk sırada koronavirüs salgını yer alırken, ülkemizde gerek önlem, gerekse vaka sayıları artıyor. Türkiye'nin son koronavirüs vaka sayısı Bakan Koca tarafından az önce güncellendi. Sayı katlanarak artmaya başladı!

Konuyla alakalı resmi duyuru bir kez daha Bakan Fahrettin Koca tarafından sosyal medya üzerinden yapıldı. Twitter üzerinden yapılan son dakika açıklamada, ilk vakanın gözlemde tutulan çevresinde bulunan 2 kişiye tanı konulduğunun altı çizilirken, Avrupa'dan gelen 7, Amerika'dan gelen ise 3 vakanın bulunduğu ifade edildi.

Durumun üzücü olduğunu belirten Koca, "Tespit edilmiş her vaka, her izolasyon hepimiz için emniyettir." dedi.

Bakan Koca, toplam vaka sayısına ilişkin ise, "Az önce açıklanan ve yeni olan vaka sayısı, toplam 12’dir. Bunlardan 2’si ilk vakamızın temas çevresindendir. Şu ana kadar toplam vaka sayımızsa 18’dir. Vaka sayısı bilgisi açık, tam olarak bu şekildedir" ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum