Son dakika atama haberleri; Görev yerleri değiştirilen 616...

Son dakika atama haberleri; Görev yerleri değiştirilen 616 Kaymakam ve vali yardımcıları isim isim tam listesi (1)

Atama kararnamesi isim listesi haberimizde. İçişleri Bakanlığına Ait Atama Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. İşte 1 Aralık atama kararı sonrası 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının görev yeri değiştirilenlerin isim isim tam listesi

01 Aralık 2016 - 07:17 - Güncelleme: 01 Aralık 2016 - 07:19

Son dakika atama haberlerine göre çok sayıda isim ataması gerçekleştirildi. Yeni ay 1 Aralık 2016 için son aya girilirken, Resmi Gazete'nin bu sabahki sayısında İçişleri Bakanlığına Ait Atama Kararı  ile çok sayıda mülki amirin atamaları gerçekleştirildi. Karra Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.

İçişleri Bakanlığı kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzasıyla atamaları yapılanların isimleri açıklandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 01 Aralık 2016 - İstanbul

Güne damga vuran atama kararı ile Türkiye genelinde görevli, göreve yeni başlayacak, ilk defa ataması olacak, çok sayıda isim yaklaşık 616 mülki idare amirinin görev yerlerinde değişikliğe gidilirken, isim isim yapılan yeni atamaların detayları açıklandı.

En dikkat çeken atama kararında yer alan isim ise Şehit Kaymakam Fatih Safitürk'ün görev yerine atanan isim oldu. Buna göre, Mardin Derik Belediyesine Başkanvekili olarak görevlendirilen Hakan Kafkas ise bombalı saldırıda şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün yerine Derik Kaymakamı olarak atandığı atama kararnamesi ile onaylandı.

İçişleri Bakanlığının hazırladığı yeni kararname kapsamında toplamda 616 mülki idare amirinin görev yeri değiştirilmiş oldu.

Atamaları gerçekleştirilen kişilere ait tüm bilgiler haberimizde yer almaktadır. Buna göre;

Diğer taraftan Resmi Gazete atama kararına dair tam listeyi buradan indirebilirsiniz.

657 sayılı Kanunun 45, 68/B, 71, 74 ve 76 ncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince yapılan atama kararlarına ilişkin yeni atama yerleri ve atanan isimleri üstte bulunan isim listesi indirme dosyasından bulabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..