Son Dakika: Çanakkale'de 5.5 büyüklüğünde korkutan deprem! Pek çok ilde hissedildi...

Çanakkale'de vatandaşı sokağa döken deprem haberi az önce geldi. Çanakkale Ayvacık bölgesinde yaşanan büyük deprem pek çok ilde hissedildi. Depremin şiddeti ilk gelen bilgilere göre 5.5 olarak ölçümlendi. İşte son dakika Çanakkale depremi ve ayrıntıları.

Son Dakika: Çanakkale'de 5.5 büyüklüğünde korkutan deprem! Pek çok ilde hissedildi...
Editör: Hakan A.
20 Şubat 2019 - 21:58 - Güncelleme: 20 Şubat 2019 - 22:11

Çanakkale'de deprem mi oldu? Hangi iller depremi hissetti? Depremin şiddeti kaç? Çanakkale'de meydana gelden depreme ilişkin son dakika bilgileri haberimizde.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 20 Şubat 2019 - İstanbul


Çanakkale ve bölgesinde adeta bir deprem fırtınası yaşanırken, dünden bu yana irili ufaklı yüze yakın deprem olduğu kaydedildi. Marmara ve Ege sallanıyor! Çanakkale'de akşam saatlerinde meydana gelen deprem vatandaşı korkuttu. Oldukça şiddetli hissedilen depremin Kandilli tarafından Richter ölçeğine göre 5.5 olduğu bildirildi. Deprem yaklaşık 45 saniye kadar devam etti. Artçı şoklar sürüyor...

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından açıklanan deprem verilerine göre ise depremin şiddetini 5 büyüklüğünde olduğunu açıkladı. Deprem Çanakkale merkezli olduğu kaydedildi.

Kandilli 5.5 olarak ölçümledi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından açıklanan sond akika deprem haberine göre; akşam saat 20:55 sıralarında Çanakkale merkezli 5.5 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü pek çok ilde hissedilmesine neden oldu. Deprem yerin yaklaşık 8.4 kilometre derinlerde yaşandığı kaydedildi.

Yaşanan Çanakkale depremi başta Marmara Denizi olmak üzere Kütahya, Manisa, Bursa, Kocaeli ve İzmir'den de belli bölgelerde hissedilirken, depremin yaklaşık 45 saniye kadar sürdüğü ve sonrasında özellikle Çanakkale'de yaşayan vatandaşların korku ve panikle kendilerini dışarıya attıkları gelen son dakika haberleri arasında.

Bölgeden yıkım veya yaralı bilgisi henüz gelmezken artçı şoklar ise art arda gelmeye devam ediyor....

Son Dakika: Çanakkale'de 5.5 büyüklüğünde korkutan deprem! Pek çok ilde hissedildi...

YORUMLAR

  • 0 Yorum