Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan o 'Müjde'yi açıklıyor

Tüm Türkiye'nin nefesini tutarak beklediği Müjde belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan, kameraların karşısına geçti o Müjdeyi açıklıyor. İşte Erdoğan'ın açıkladığı o müjdeli haber ve son dakika ayrıntıları.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan o 'Müjde'yi açıklıyor
Editör: Hakan A.
21 Ağustos 2020 - 15:00 - Güncelleme: 21 Ağustos 2020 - 19:59
Ve başladı! Türkiye için kritik bir gün. Merakla beklenen "Müjde" belli oldu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın Müjdesi açıklandı mı? Türkiye için çok önemli, çok tarihi bir gün yaşanıyor. Tüm Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjde açıklamasını bekliyor. Şu sıralar Başkan Erdoğan, Müjde açıklamasını canlı olarak yapıyor. Peki oldukça büyük merak ve heyecana neden olan Müjde ne? Beklenti doğalgaz rezevrleri...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler- 21 Ağustos 2020 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Eyüp Sultan Camii'nde Cuma namazını kıldı. Açıklama yapmadan Dolmabahçe Çalışma Ofisine geçti.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Müjde" açıklamasını yapmaya başladı. Türk halkı, Dünya üzerinden milyonlar ekranlara kilitlendi ve merakla beklenen "Müjde"yi duyuyor. 


Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Enerji, kalkınmanın temel unsuru olmanın yanında milli bağımsızlığın tesisinde de büyük öneme sahiptir."

Enerji, kalkınmanın temel unsuru olmanın yanında milli bağımsızlığın tesisinde de büyük öneme sahiptir. 

İnsalık bizde petrol onlarda kalmış olabilir. Rabbim bize bambaşka yerde görülmedik bir zenginlikte kapı açtı. Bu alanda en üst lige çıkmış bir Türkiye var.

Rabbim bize görülmedik zenginlikte bir kapı açtı

Rabbim bize bambaşka bir yerde hem de görümedik zenginlikte bir kapı açtı. Yarın benzer kapılar önümüzde açılacaktır. Çünkü artık bu alanda en üst lige çıkmış bir Türkiye var.

Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi.


Bugünkü sevinci bize yaşatan Fatih'in yanında, Yavuz ve Kanuni sondaj gemilerimizle dünyanın en önde gelen ülkeleri arasına dahil olduk. Sondaj ve sismik araştırma çalışmalarımızda en küçük bir dışa bağımlılığımız söz konusu değildir.

Fatih ve Yavuz gemilerimiz vasıtasıyla Akdeniz ve Karadeniz'de bugüne kadar 9 derin deniz sondajı gerçekleştirdik. Son sondajda milletimize beklediği müjdeyi verme şerefine nail olduk


Fatih Sondaj gemimiz 20 Temmuz'da başladığı Tuna 1 sondaj alanında başlattığı çalışmalarda 320 Milray metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda. İstanbul'un Fethi'nde Karadeniz'e yolladığımız Fatih Sondaj gemimiz bizleri gururlandırdı. Benzer bir müjdeyi Akdeniz'de de bekliyoruz.

Kuyudan elde edilen veriler, aynı bölgede yeni doğal gaz keşiflerinin kuvvetle muhtemel olduğuna işaret ediyor. Şimdi hemen tespit kuyuları açmaya başlayacak ardından üretim konseptini belirleyip inşaat ve yapım işlerine geçeceğiz. Doğal gazın yüzeye çıkartılması ve sisteme aktarılması işlemleriyle birlikte bu kaynaktan fiilen istifade etmeye başlayacağız.

'Hedefimiz 2023 yılında Karadeniz Gazı'nı milletimizin kullanımına sunmaktır'

Sadece denizlerde değil, kendi topraklarımnızdaki çalışmaları arttırıyoruz. Sakarya gaz sahasıyla bismillah dedik. Allah'ın izniyle devamı da gelecek. Ülkemizin enerji problemini kökten çözmeye kararlıyız. Cari açığımızın ana sebebi enerjidir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum