Reklamı Geç
Son dakika haberi: Yeni KHK yayımlandı... Son KHK ile çok sayıda...

Son dakika haberi: Yeni KHK yayımlandı... Son KHK ile çok sayıda İhraçlar ve göreve iadeler var

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan yeni Kanun Hükmünden Kararname ile Adalet Bakanlığı'ndan 15, İçişleri Bakanlığı'ndan 90, Sağlık Bakanlığı'ndan 83 ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 76 kamu personeli görevden ihraç edildi. 416 kamu çalışanı da görevlerine iade edildi. isim isim tam liste emlakpencerem.com da

29 Mart 2017 - 22:10

Günün son dakika gelişmesi: Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında Resmi Gazete'de yayımlanan göreve iadeler ve ihraçlar belli oldu. Hangi bakanlıklarda hangi isimler görevden ihraç edildi, görevlerine geri iade edilenler ve  diğer tüm detaylar Mükerrer sayı ile Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Mart 2017 - İstanbul

Son dakika Kanun Hükmünde Kararname yayımlanırken, çok syaıda isim görevden ihraç kararı çıkarken, pek çok isim de görevlerine geri iade edildiği kaydedildi. ResmiGazete'nin mükerrer sayısıyla yayımlanan yeni KHK'da yer alan ihraçlar ve iadelerde  adı geçen isimler belli oldu.

 Bakanlar Kurulu kararı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da imzalanan son KHK yayımlandı. Gecenin en sıcak gelişmesinin ayrıntıları haberimizde.  Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan yeni Kanun Hükmünden Kararname ile Adalet Bakanlığı'ndan 15, İçişleri Bakanlığı'ndan 90, Sağlık Bakanlığı'ndan 83 ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 76 kamu personeli görevden ihraç edildi. 416 kamu çalışanı da görevlerine iade edildi. isim isim tam liste emlakpencerem.com da

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA BAZI TEDBİRLER ALINMASI HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

Karar Sayısı: KHK/688

Olağanüstü hal kapsamında bazı tedbirler alınması; Anayasanın 121 inci maddesi ile
25/10/1983 tarihli ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 4 üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nca 20/3/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır.

İade hükümleri

MADDE 1 – (1) Ekli listede yer alan kamu görevlileri, ilgili kanun hükmünde kararnamenin eki listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır.

(2) İlgili kanun hükmünde kararname hükümleri, birinci fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili kanun hükmünde kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır. Söz konusu personelden bu maddenin yü- rürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür

Kararname kapsamında görevden el çektirilerek ihraç edilenler ve göreve geri iade edilenlerin isim listesi ve hangi bakanlıklarda çalıştıkları altta verilen bağlantıda yer almaktadır.

- Son KHK ihraçlar ve göreve geri iade edilenlerin tam listesi

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..