Son dakika haberleri: Ayakkabı kutusunda FETÖ dolarları böyle ele...

Son dakika haberleri: Ayakkabı kutusunda FETÖ dolarları böyle ele geçirildi

Yürütülen FETÖ soruşturması; BTK ve TİB'de FETÖ operasyonu kapsamında Çok sayıda gözaltı kararı bulunurken, FETÖ'nün dolarları ayakkabı kutularında böyle ele geçirildi.

19 Ekim 2016 - 08:35

Yürütülen FETÖ operasyonunda bir son dakika haberi Başkent'ten gelirken,  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından devam eden soruşturma kapsamında, darbe girişiminden sonra yapılan FETÖ soruşturmasıyla, BTK ve bünyasindeki TİB çalışanı oldukları tespit edilen toplam 49 kişiden 14'ü yakalandığı bildirildi. Gözaltı kararı verilen örgüt mensuplarının 'Bylock' kullandıkları tespit edildiği kaydedildi.

FETÖ dolarları ayakkabı kutularının içerisinde işte böyle ele geçirildi!

Yapılan operasyonlar ile gözaltına alındıkları belirtilen 49 kişiden 45'inin terör örgütü mensuplarının  cep telefonunda bulunan "Bylock" uygulamasını kullandıkları tespit edilirken, Bilgi  Teknolojileri ve İletişim Kurumunda Bilişim Uzmanı olarak görevliyken 17  Ağustos'ta meslekten ihraç edilen 34 yaşında olan Mesut Tekkoyun, Ankara Cumhuriyet  Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında annesinin Pamukkale ilçesindeki  evinde gözaltı işlemi uygulandığı öğrenildi. Polis ekipleri tarafından evde yapılan aramada, valiz ve ayakkabı kutusu içerisinde saklanmış bir halde toplamda 990 bin dolar ve 50 bin 550 avro ele geçirilirken, paraarın saklandığı ayakkabı kutuları ise büyük dikkat çekti.

Ev içerisinde baskın esnasında polislerce yapılan aramada ayrıca Fethullah Gülen için yazılmış bir şiir de tespit edildi. Polis ekiplerinin başarılı operasyonları ile ele geçirilen FETÖ'nün paralarıyla birlikte gözaltına alınan Mete Tekkoyun savcılığın soruşturması kapsamında polis tarafından Ankara'ya gönderilecek. Bu arada, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak da olaya ilişkin  fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..