Son Dakika: Salda gölü için flaş karar! Resmen yasaklandı...

Bakan Kurum, Türkiye'nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölü ile alakalı son dakika kararı duyurdu. İşte Salda hakkında verilen flaş karar.

Son Dakika: Salda gölü için flaş karar! Resmen yasaklandı...
Editör: Hakan A.
29 Eylül 2020 - 12:02 - Güncelleme: 29 Eylül 2020 - 12:07
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Salda Gölü ile alakalı önemli bir kararı açıkladı.

Burdur'da bulunan doğa harikası, NASA'nın kreter tavsiyesinde ilk sırada bulunan Salda Gölüne ilişkin flaş bir karar alındı. Salda için Yeni bir yasaklama kararı alındı. 15 Ekim itibarıyla Salda Gölü’nün Beyaz Adalar bölgesinde göle girilmemesi, yüzülmemesi ve plajın kullanılmaması

Konuyla alakalı Bakan Kurum twitter hesabından yaptığı açıklamasında, 'Akademisyenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan Çevre ve Tabiat Varlıkları Kurulu'muzun verdiği tavsiye doğrultusunda aldığımız kararla, Salda Gölü'nün özel beyaz kumsalının ziyaretler esnasında zarar görmesinin önüne geçeceğiz.

Aynı zamanda Beyaz Adalar bölgesindeki 1,5 kilometrelik sahil şeridinde taşıma kapasitesine bağlı olarak ziyaretçi sayısını belirleyecek çalışmamızı da başlattık. Doğa harikası Salda Gölü, bembeyaz kumsalları ve turkuaz rengiyle nesiller boyu yaşayacak.

Ülkemizin eşsiz güzelliklerinden, tabiat harikamız Salda Gölü’nü korumak için aldığımız tedbirlerin kapsamını genişlettik. 15 Ekim itibarıyla Salda Gölü’nün Beyaz Adalar bölgesinde göle girilmemesi, yüzülmemesi ve plajın kullanılmaması kararını aldık. #SaldaHepGüzelKalacak'
dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum