Son Depremler: İzmir en büyüğü 4.7 deprem ile sabaha kadar sallandı

Ege Denizi açıklarında meydana gelen 4.7 şiddetinde depremi hisseden İzmir, sabaha kadar art arda meydana gelen depremlerle sallandı. İşte depremlere dair ilk bilgiler.

Son Depremler: İzmir en büyüğü 4.7 deprem ile sabaha kadar sallandı
Editör: Hakan A.
21 Ocak 2021 - 09:19
Türkiye'de son 24 saatte çok sayıda deprem meydana geldi. Günün son dakika deprem haberi ise Bingöl ve Elazığ'dan sonra İzmir'den geldi. Ege Denizi açıklarında peş peşe depremler yaşanırken, İzmir bu depremleri tam anlamıyla hissetti. Gece başlayan depremler İzmir'de pek çok ilçede hissedildi. En büyüğü 4.7 şiddetinde gerçekleşen depremler sabaha kadar sürdü.

Emlak Pencerem - Deprem Haberleri  - 21 Ocak 2021 - İstanbul


İzmir ve çevresini etkileyen ve büyük korkuya neden olan depremler ile alakalı ilk veriler gelmeye başladı. Gece boyunca art arda meydana gelen depremler büyük panik yaşattı. Ege Denizi açıklarında yaşanan depremler sonrası gözler AFAD ve Kandilli verilerine çevrildi. En Büyüğü 4.7 büyüklüğünde hissedilen deprem İzmir'in neredeyse tüm ilçelerinde büyük ölçekli hissedildi.

KANDİLLİ MERKEZ ÜSSÜ SEFERİHİSAR DEDİ 4.5 ÖLÇÜMLEDİ


Konuyla ilgili Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından açıklanan son depremlere dair verilere göre, saat 02:37 sıralarında merkez üssü İzmir Seferihisar olan 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu depremden kısa süre sonra ise sırasıyla çok sayıda deprem yaşandığı verilere yansıdı.

KANDİLLİ DEPREMİ 4.7 ÖLÇÜMLEDİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi ise saat 02:37 sıralarında merkez üssü Ege Denizi olarak açıklanan 4.7 şiddetinde deprem kaydedildi. Deprem yerin 15.5 kilometre derinlerde yaşandığı bildirildi.

İşte gece boyunca yaşanan son depremler;

ege denizi deprem izmir seferihisar deprem 21 ocak son depremler

YORUMLAR

  • 0 Yorum