Sosyal Yardımdan Faydalanan onbinler istihdam edilecek

Sosyal Yardımdan Faydalanan onbinler istihdam edilecek

Hükümetin, 157 bin vatandaşı yakından ilgilendiren istihdam haberi geldi. işsiz, 18-55 yaş arasındaki kişileri özel sektörde istihdam eden işverenlere destek sağlanmasının önü bu kanun ile açılıyor. İşte son dakika haberin ayrıntıları.

18 Temmuz 2017 - 15:01

Resmi Gazete'de bugün yayımlandı! 18-55 yaş aralığında ve çalışabilir durumda 157 bin yoksul vatandaşa yeni istihdam olanakları getiriliyor. 

22 Haziran tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Sosyal Yardım Yararlanıcılarının İstihdamına İlişkin Yönetmelik ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu Kurulunca belirlenen nakdi düzenli yardım programı başlıyor. Tespit edilen onbinlerce vatandaşa yardımlar, istihdam paketleri getiriliyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Temmuz 2017 - İstanbul

Hükümet, istihdam yardımları ve diğer alanlarda gerek vatandaşın, gerekse iş vereni rahatlatacak çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Konuya ilişkin Bakanlık tarafından kaç yoksul vatandaşın bulunduğuna dair detaylı analiz çalışması gerçekleştirildi. Bu çerçevede ülke genelinde belirlenen şartları taşıyan, çalışabilir durumda 157 bin vatandaş olduğu araştırmalarda ortaya çıktığı öğrenildi.

İşverenler için 1 Ocak 2018'de başlatılacak sigorta prim desteğinin ilk hedef kitlesini bu vatandaşlar oluşturacağı belirtilirken, Bakanlık, sağlanacak olan bu önemli destek kapsamında, istihdam edilen yoksul vatandaşların aylık ortalama 364 liraya karşılık gelen işveren sigorta primlerini bir yıl süreyle karşılayacağı kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..