Şubat ayında ev kredisi alacaklar dikkat! işte en düşük konut kredi faiz oranı

2019 yılı Şubat ayında ev sahibi olmak için kredi faiz oranlarında düşüş bekleyenler için önemli haber. Konut kredisi faiz oranlarında düşüş devam ediyor mu? Şubat ayına konut kredisi kullanmak isteyenler dikkat! İşte Şubat ayında en düşük konut kredisi veren banka...

Şubat ayında ev kredisi alacaklar dikkat! işte en düşük konut kredi faiz oranı
Editör: Hakan A.
06 Şubat 2019 - 08:25 - Güncelleme: 06 Şubat 2019 - 08:29
Ev sahibi olmak için kredi faiz oranlarında düşüş bekleyen vatandaşları yakından ilgilendiren haber. Barınma ihtiyacı Türkiye'de ilk sıralardaki yerini korurken, evini kredi kullanarak almak isteyenlerin merak ettiği soru "konut kredisinde faizler düşer mi?" sıkça soruluyor. 2048 sonu ve 2019 Ocak ayı itibariyle gevşeme gösteren konut kredilerinde son durum ne? Konut kredisi kullanacaklar için önemli bilgiler haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / Konut Kredisi - 6 Şubat 2019 - İstanbul


Türkiye'de büyükşehirler başta olmak üzere ülke genelinde ev sahibi olmak için barınma ihtiyacını gidermek isteyenler en fazla konut kredi faiz oranlarını merak ediyor. Biraz birikimi bulunan vatandaşın gözü yüksek konut kredisi failzerinin düşmesinde. Peki konu kredileri kullanılabilir derecede mi? Konut kredisi faiz oranları düşer mi? En çok merak edilen sorunun Şubat ayı itibariyle güncel cevabını okuyorsunuz.

Yılın ikinci ayı Şubat ayına ilişkin konut kredisi faiz oranlarına dair EmlakPencerem.com editörünün edindiği bilgilere göre, Ocak ayında bazı özel bankaların konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmeleri sonrasında Şubat ayında aynı hareketliliğin devam edip etmeyeceği merak konusuydu. Şubat ayına girilirken konu kredisi faizlerinde yine indirim haberleri gelmeye başladı. Bazı bankalar kredi kullanmak isteyen müşterileri için küçük de olsa indirim müjdesi verdi. Şu sıralar en düşük konut kredisi faiz oranı ise 1.68 ile Ziraat Bankası'nın elinde bulunuyor.


Yüzde 2'nin altına inmeye başlayan konut kredisi faizlerinde kamu bankaları dışında özel bankalar da indirim yoluna gitti. Son olarak TEB tarafından konut kredisi faiz indirimi yapılmıştı. Şubat ayı sonuna kadar başka indirim olur mu bilinmez ancak ikinci el konut almak isteyen vatandaşın beklentisi indirim olması yönünde.

Sıfır konutlarda 0.98 faiz oranı 

2018 sonunda kamu bankalarının desteği ile inşaat firmaları arasında yapılan anlaşma gereği konut kredisi faiz oranları 0.98 'e çekilmişti. Bu oan sadece anlaşmalı inşaat firmalarının yeni projelerinde geçerli. Bu kampanya devam ediyor. Ancak ikinci el konut alımlarında aynı oranlar kullandırılmıyor. 

Hatice Kolçak'ın 29 Ocak tarihinde konut kredisi faizlerine ilişkin hazırladığı Videosunu YouTube üzerinden izleyebilmek için tıklayın.

konut kredisi faiz oranları düşer mi? Hatice Kolçak videosu

Konut kredisi faizleri Şubat ayı itibariyle ne durumda?

Ev almak isteyenler için en düşük ve en yüksek konut kredisi faiz oranlarını haberimizden öğrenebilirsiniz. İşte 2019 Şubat ayının ilk haftasında 6 Şubat itibariyle konut kredisi faiz oranlarında son durum. Banka banka konut kredisi faizleri...

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı 1.68
 
VakıfBank konut kredisi faiz oranı 1.77
 
Halkbank konut kredisi faiz oranı 1.88
 
Akbank konut kredisi faiz oranı 1.89
 
Garanti konut kredisi faiz oranı 1.94
 
TEB konut kredisi faiz oranı 1.70

YORUMLAR

  • 0 Yorum