Suna Kıraç, 79 yaşında vefat etti

2000'li yıllarda başlayan ALS hastalığı ile mücadele veren Vehbi Koç'un kızı ünlü iş insanı Suna Kıraç, 79 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Suna Kıraç, 79 yaşında vefat etti
Editör: Hakan A.
16 Eylül 2020 - 07:57 - Güncelleme: 16 Eylül 2020 - 08:00
Türkye'nin önemli ailelerinden Koç ailesi Suna Kıraç'ın üzüntüsünü yaşıyor. Yıllardır ALS hastalığı ile mücadele eden iş insanı Suna Kıraç, 79 yaşında yaşama gözlerini kapadı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri  - 16 Eylül 2020 - İstanbul


Koç ailesinde Vehbi Koç'un kızı olan Suna Kıraç'ın yası tutuluyor. Hayırsever kişiliği ile bilinen, pek çok sosyal faaliyetle anılan, koç Holding bünyesinde pek çok görevde bulunan iş insanı Suna Kıraç, uzunca yıllar ALS hastalığı ile mücadelesi ile tanınıyordu. Hastalığa yenik düşen ünlü isim 79 yaşında vefat etti.

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada, "Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse toplumsal hayatta başardıklarıyla ülkemizin sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine önemli katkılar sunan, Topluluğumuzun kuruluş yıllarından 2010'a kadar çeşitli liderlik görevleri üstlenen, Koç Üniversitesi, Koç Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın kuruluşuna öncülük eden Sayın Suna Kıraç'ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Sayın Suna Kıraç'ı emanet ettiği değerlere bağlı kalarak, ilham veren, vizyoner ve öncü kişiliği ile her zaman hatırlayacağız ve unutmayacağız. Acımız çok derin. Başımız sağ olsun." ifadelerine yer verildi.Suna Kıraç kimdir?

Vehbi Koç ve Sadberk Koç'un Semahat Arsel, Rahmi M. Koç ve Sevgi Gönül'den sonraki son kardeş olan Suna Kıraç, 1941 senesinde Başkent Ankara'da doğdu.


Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Vehbi Koç Vakfı İcra Komitesi başkanı ve İdare Heyeti Üyesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı, Koç Üniversitesi, Türk Eğitim Vakfı ve Robert Kolej Mütevelli Heyeti üyesi, Koç Okulu İcra Kurulu Başkanı, TEGV kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Onursal Başkanı, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini icra etti. 1994'te Koç Holding'in lider şirketlerinden Arçelik A.Ş.'nin Yönetim Kurulu başkanlığını üstlendi.

Suna Kıraç aktif iş yaşamının 40 yılını verdi.

Suna Kıraç, 15 Eylül 2020 tarihinde yaşama veda etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum