Tamer Özyurt: 2020'ye artan satışlar yol gösterecek

Konut satış rakamlarını değerlendiren Özyurtlar Holding patronu Temer Özyurt, '2020’ye artan satışlar yol gösterecek' diye konuştu.

Tamer Özyurt: 2020'ye artan satışlar yol gösterecek
Editör: Hakan A.
14 Şubat 2020 - 12:39
Konut satış rakamlarının açıklanması sonrasında konuşan Tamer Özyurt / Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı: “2020’ye artan satışlar yol gösterecek” dedi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Şubat 2020 - İstanbul


Gayrimenkul ve inşaat sektörü 2020’ye hızlı başladı. TÜİK’in açıkladığı ocak rakamlarına göre satışlarda yaşanan yüzde 55.8’lik artış, 2020’nin hareketli bir yıl olacağının sinyalini veriyor. Yola yeni bir faiz indirimi ile başladık. İndirim, kredili satışları ocak ayında yüzde 546.1 seviyesine artırdı. Yabancı yatırımcı satışlarında da yılın henüz başındayken yüzde 23.3’lük bir artış yaşandı. Her şeyden öte; yeni bir döneme, satışlardaki hareketli yapıyı koruyarak büyük bir moral ile başladık. 

Satışlardaki hareketliliğin geçtiğimiz yılın temmuz ayından itibaren sürdüğünü düşünürsek, 7 aydır artan satışların yeni konut ihtiyacını gündeme getireceği çok açık ortada. Dolayısıyla içerisinde bulunduğumuz bu dönemde sektörümüze satışlar yol gösterecek. Satışlardaki artışla azalan stokların yerine yenilerinin yapılması noktasında çok önemli fırsatlar bizi bekliyor. Yakın zamanda yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle önemi daha da artan kentsel dönüşüm projelerini de bu sürece dâhil edersek, yılın kalan döneminde yeni projeler, yeni ortaklıklar ve fark yaratan konseptleri konuşacağız. 


Özyurtlar Holding olarak,projelerimizin inşaat süreçlerinde ve satışlarımızda hızla ilerliyoruz. Ödül İstanbul projemizin yüzde 80’inin teslimini tamamladık.  Bahaş Holding işbirliğinde, Esenyurt’tainşa ettiğimiz Meydan Ardıçlı projesinin ilk etap teslimlerine yaptık, bu ay 2’nci etap teslimlere başlayacağız. Projenin ticari alanlarının yüzde 80’inin satışını tamamladık. Projeden daire alan yabancı yatırımcılarımız aracılığıyla 120 yabancı yatırımcı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına hak kazandı. Ncadde Hayat Residence'ınsatışlarına başladık. Geçtiğimiz aylarda yatırımcılarımıza yönelik “Hemen Tapu, Hemen Teslim” dönemi başlattık. Bu yatırımlarımıza ek olarak, yeni yatırımlarımızla sektörün en büyük oyuncularından biri olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum