Reklamı Geç
Tekirdağ’da korkutan gelişme! Deniz 15 metre çekildi

Tekirdağ’da korkutan gelişme! Deniz 15 metre çekildi

Daha önceden örneği defalarca görünen Tekirdağ'da deniz çekilmesi hadisesine bir yenisi daha eklendi. Tekirdağ’ın Marmara Denizi’ne kıyısı olan Marmara Ereğlisi'nde deniz 15 metre geriye çekildiği bildirildi.

21 Kasım 2016 - 07:21

Özellikle Trakya blgesinde sıkça rastlanan deniz çekilmesi olayına bir yenisi daha eklendi. bu kez Tekirdağ Marmara Ereğlisi bölümünde deniz çekilmesi hadisesi yaşandı.

Trakya'da denize kıyısı bulunan en büyük illerden Tekirdağ'da deniz çekilmesi olayı yaşanıyor. Korkutan gelişme sonrasında vatandaşlar korku yaşarken, neden denizin 15 metre çekildiğini soruşturmaya başladılar. Konuya ilişkin edinilen son dakika bilgiye göre, Tekirdağ iline bağlı Marmara Denizi’ne kıyısı olan Marmara Ereğlisi ilçesinde deniz seviyesi kıyıdan tam olarak 15 metre geri çekildiği kaydedildi. Halk arasında paniğe neden deniz çekilmesiyle sahilde kum adacıklarının oluştuğu gözlemlendi.

Son olarak aynı bölgede bundan yaklaşık olarak 4 yıl önce benzer hadisenin yaşandığını dile getiren mahalle sakinleri, olay sonrasında Mahallede yaşayan belde sakinlerinden Mehmet Usta, "Denizin en son dört yıl önce bu kadar çekildiğini görmüştük. Hafta başında başlayan çekilmeler şu ana kadar göründüğü konuma geldi" dedi. 

Hadisnin duyulması sonrasında ise uzmanlardan açıklama geldi. Deniz çekilmesi hadisesinin korkulduğu gibi bir depremle bağlantılı olmadığını, deniz çekilmelerinin tamamen iklimsel olduğunu ifade ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..