Reklamı Geç
Teknik Yapı Fikirtepe’de "Up Life Kadıköy" projesine...

Teknik Yapı Fikirtepe'de "Up Life Kadıköy" projesine başlıyor

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Yönetim Kurulu Üyesi Umut Durbakayım şirketin 2017 projeleri ve hedeflerini anlatırken, Fikirtepe'de UP Serisine 650 konutluk “Up Life Kadıköy” projesine start vermeye hazırlanıyor.

09 Kasım 2016 - 06:41 - Güncelleme: 10 Şubat 2017 - 16:47

Türkiye'nin en büyük nitelikli inşaat projeleri üreten firmalarında Teknik Yapı yeni projelerini ve 2017 hedeflerinde çitayı yükseltti. Teknik Yapı Fikirtepe'de yeni projesi UP serisiyle devam edecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 9 Kasım 2016 - İstanbul

“UP” serisiyle Efsane Geri Döndü

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım taklitler aslını yüceltiyor bizide çok taklit eden oldu dedi. “UP” markasıyla proje yapmaya devam edeceklerini söyleyen Durbakayım, “Uphill markası olarak projeye Ataşehir’de başladık ve tuttu devam ettik. Sonra “UP” markası geldi, “Evora” markası gibi bir çok marka yaptık. Sonra yeni markalar üretmektense eski markalara dönelim dedik ve “UP” markasıyla yeni projeleri hayata geçirmeye karar verdik. Yeni projeler “UP” serisiyle devam edecek. “ dedi.

Proje sayfası için tıklayın; www.uplifekadikoy.com

Up Life Kadıköy proje detayları için buraya bakınız

https://projeler.emlakpencerem.com/up-life-kadikoy/projesi/24/

“Up Life Kadıköy” Fikirtepe başlıyor

Fikirtepe’nin özel bir bölge olduğunu ifade eden Nazmi Durbakayım, “ Zamanında denize ve E-5’e aynı mesafede bir tepe.. Raylı sistemlerle takviye edilecek. Burdaki projelere girerken sıkıntılı parseller istemedik. Şu anda 5 parselde faaliyet gösteriyoruz. Concord 1 bitti ve 2. etap başlayacak, 3. etaba üst tarafta başlıyoruz. Up Life Kadıköy projemiz Fikirtepe’nin en üst kodunda minübüse yakın olacak. 650 konut, 25 ticari birimden oluşuyor. Yakın zamanda satışlara başlayacağız. Concord projemizden ev almak isteyen elimizde bekleyen 70 ön talep var.” açıklamasını yaptı.

Bazı inşaat firmaları Fikirtepe’nin değerini aşağı çekiyor

Fikirtepe konusunda önemli açıklamlar yapan Nazmi Durbakayım maliyetlerin yüksek olduğunu ancak bazı inşaat şirketlerinin düşük fiyatla ev satmaya çalıştıklarından dolayı Fikirtepe’nin değerini aşağı çektiklerini söyledi. Durbakayım, “Fikirtepe’de ki problemler yoruldu, yoğruldu artık çözülme noktasına geldi. Herkes elinden geleni yaptı. Geldiğimiz noktada taşlar yerine yavaş yavaş oturuyor. Problemler tek tek çözülüyor. Bir kaç adada Kiptaş ve İl bank faaliyete başlıyor. Yollar, altyapı oluşuyor. Master planı yaptık. Bağlantı yolları, alışveriş aksları tasdik oldu, altyapı tasdik edildi. Fikirtepe artık herşey yolunda. Tek sıkıntı fiyat. Olması gerekenin çok altında. İnşaat maliyetleri oldukça yüksek çünkü bodrum sayısı 5 hatta daha fazla. Bu yüksek maliyettir. İnşaat kaliteleri çok yüksek. 7 bin 500 lira/metrekare maliyeti var. 10 bin lira satış rakamı olmalıdır. Bazı firmlaar Fikirtepenin değerini aşağı çekiyor. Bir Platform kurup yukarı çıkarmak istedik ama firmalar yanaşmadı.” açıklamasını yaptı. Durbakayım Akasya projesinin fiyatını örnek gösterdi.

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım zor zamanlarda hiç bir zaman durmadıklarını büyümeye devam ettiklerini ifade etti. Durbakayım “Hesap işi bitirme teslim etme ve yaşatma günü.. Projelerimize dönüp bakıyoruz hepsi yaşıyor bu bize gurur veriyor. Evora Tuzla gibi bir proje daha olsa yine gözüm kapalı yaparım. Amacımız bu projeleri zamanında teslim etmek, yaşatmak ve üstüne birde çorbamız kaynıyorsa bizden iyisi yok. Zor zamanlarda personel çıkarmadık tam tersine personel aldık daha fazla genişledik o moddayız.” dedi.

Cadde’de yaprak kımıldamıyor

Nazmi Durbakayım Bağdat Caddesi ile ilgili tespitlerinede yer verdi. Durbakayım Cadde’nin sıkıntılı olduğunu yaprak kımıldamadığını söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı. “ Bağdat Caddesinde büyük daire ihtiyacı var. Şimdi 120 metrekare daire yıkılıyor yerine 90 metrekare yapılıyor. Küçük daire var ama büyük daire yok. Bizim tespitlerimize göre burada küçük daire satılmıyor. O rakamın yarısına vatandaş başka bir bölgeden 1+1, 2+1 daire alıyor. Ticaret sıkıntıya girdi. Dolayısıyla küçük daire yapmak akıl karı değil. Büyük dairenin müşteri var burda.”

Konut alımı için en iyi dönemdeyiz

Konut alımı için en iyi dönem olduğunu açıklayan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “2016 konut sektörürü için zordu. 2015 sonunda başladı aslında. İnşaat sektöründe belirli dönemler vardır. Aralıkta satışlar hızlıdır. Nisan, Mayıs’ta hareketlenir, yazın düşer eylülde yine iyidir. Seçimler, darbe girişimi, başbakanlık değişimi derken satışlar durgundu. Bu noktada Ağustos ayında Emlak Konutun kampanyası sektörü ateşledi. Özel sektör katkı verdi. Eylül ayında beklediğimiz hareket Ağustos ayında geldi. Şu an 10 yıllık dönem içinde konut alımı için en iyi dönemdeyiz. Tarihte böyle bir kampanya yapılmamıştı. Şu an bir çok projede 100 aya kadar 0 faizli kampanyalar var. Cumhurbaşkanımızın katkısıyla faizlerin inmeside çok etkili oldu. Kriz dönemleri Teknik Yapı için her zaman iyi geçmiştir. Prim potansiyeli ve bilinirliliğinden dolayı her zaman iyi satış yapmışızdır.” diye konuştu.

Teknik Yapı 2017’de 4 bin yeni konut yapacak

Diğer yatırım araçlarını geride bıraktıklarını ifade eden Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Altını,doları, borsayı ve faizi ele aldık ve projelerimizi inceledik. O günkü ve bugünkü rakamları incelediğimizde projelerimizden ev alanlar diğer yatırım araçlarına göre daha fazla kazanmışlar. Birde kira gelirini düşündüğümüzde tercih edilen bir firma oluyoruz. Yatırımcılarımız bizden fazla kazanıyor.”ifadelerini kullandı.

PROJE HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Teknik Yapı projelerinde prim oranları

 PROJE PRİM ORANI (%)SEPET PRİM ORANI (%)FARK   
DELUXIA PALACE162.62%88.47%74.15%   
EVORA İSTANBUL136.32%47.03%89.29%   
METROPARK76.04%35.78%40.26%   
CONCORD49.70%31.39%18.31%

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..