THY iç hat uçuşlarını durdurdu!

Türk Hava Yolları (THY) yurt içi uçak seferlerinde tüm uçakları yere indirdi! THY koronavirüs mücadelesi kapsamında uçuşlarını iptal etti.

THY iç hat uçuşlarını durdurdu!
Editör: Hakan A.
28 Mart 2020 - 10:03 - Güncelleme: 28 Mart 2020 - 12:56
THY, yurt içi uçuşlarında uçakların neredeyse tamamını yere indirmiş durumda. Alınan son kararlarla beraber THY uçakları  bakıma girdi! THY Genel Müdür Ekşi, yaptığı paylaşımda uçak seferlerine dair açıklamalarda bulundu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 28 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde iç hatlar uçak seferleri valilik iznine tabi olurken, THY uçak seferlerini bir kaç ille sınırlandırdığını duyurdu. Diğer taraftan alınan aynı karar gereğince YHT seferleri durduruldu. İstanbul'da ise Başkentray ve Marmaray dışındaki tren seferleri durduruldu. Ülkede olağanüstü durum yaşanırken, tedbirler en üst seviyeye çıkartılıyor.

Dünya genelinde en fazla noktaya uçuş gerçekleştiren Milli gururumuz Türk Hava Yolları, koronavirüs ile mücadele kapsamında neredeyse tüm uçaklarını yere indirmiş durumda. Dünya üzerinde 3 beş ülke dışında şimdide yurt içerisindeki seferlerini bir bir iptal etmeye başladı. THY'de tüm uçaklar yere inmiş durumda.


Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, yurt içi uçak seferleri hakkında son bilgileri paylaştı.

Konuyla ilgili twitter hesabından açıklamalarda bulunan Bilal Ekşi, 'İç hat seferlerimizde yolcularımızın  valiliklerden izin alma gerekliliği saat 17.00'den sonra başlayacaktır.

İç hatlarda Pazar 00.01'den itibaren sadece aşağıdaki Büyükşehirlere sefer yapılacaktır.


İstanbul

Ankara

Samsun

Trabzon


Erzurum

Van

Diyarbakır

Malatya

Gaziantep

Kayseri

Konya

Adana

Antalya

İzmir Tarifeyi kısa sürede açıklayacağız.

Korona virüsü ile mücadele kapsamında:

1-Tüm yurt dışı yolcu seferlerimiz durdurulmuştur

2- İç hat seferlerimiz CUMARTESİ 23.59'dan itibaren  İstanbul ve Ankara'dan bazı büyükeşehirler ile sınırlandırılmıştır

Detaylı bilgi için Web sitemizi takip ediniz

Kargo seferlerimiz devam edecektir.

 CUMARTESİ 23.59 dan itibaren iç hat seferlerimiz İstanbul Havalimanı 
@igairport
 ve Ankara Esenboğa  Havalimanından yapılacaktır.' ifadelerini kullandı.

THY uçuş iptalleri ile alakalı bilgi almak için;

Koronavirüs kaynaklı uçuş iptalleri

Son güncelleme 27 Mart 2020

Yeni koronavirüs (COVID-19) küresel salgını sebebiyle bazı ülkelere gerçekleştirdiğimiz uçuşlarda değişiklikler meydana gelmiştir.

27 Mart 2020 saat 23.59 (TSİ) itibarıyla Şikago, Washington, Hong Kong ve Addis Ababa dışındaki tüm dış hat seferlerimiz 17 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulacaktır.

Bu tarihten önce iptal edilen diğer uçuşlarımızı aşağıdaki listede görebilirsiniz. Güncel uçuş durumunuz hakkında bilgi için uçuş durumu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İptal edilen seferlerinizle ilgili yapabileceğiniz işlemleri öğrenmek için online işlemler sayfamıza ve iade talepleri sayfamıza göz atabilirsiniz


YORUMLAR

  • 0 Yorum