THY, İstanbul Havalimanı'ndan 36 binin üzerinde yolcu taşıdı

Dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı açılışı sonrasında şimdiye kadar taşınan yolcu sayısı açıklandı. THY tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul Havalimanı üzerinden 36 binden fazla yolcu taşındı.

THY, İstanbul Havalimanı'ndan 36 binin üzerinde yolcu taşıdı
Editör: Hakan A.
03 Aralık 2018 - 08:57

Türkiye'nin Dünya çapında gurur projelerinden biri olan İstanbul Havalimanı'nın tam kapasiteye geçilmesi için geri sayım devam ederken, 29 Ekim tarihinde yapılan açılış sonrasında iç hat seferlerinde taşınan yolcu sayısı açıklandı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  -  3 Aralık 2018 - İstanbul


Türk Hava Yolları (THY) tarafından günde 6 gidiş ve geliş seferle kullanılan İstanbul Havalimanı Kasım ayında 36 Bin'den fazla yolcuya ev sahipliği yaptı. Tam kapasite iç ve dış hat uçuşlara 1 Ocak 2019 tarihinde büyük taşınma sonrasında başlanacak İstanbul Havalimanı üzerinden THY uçuşlarında ilk rekor geldi. THY tarafındna başlatılan promosyonlu 59 TL'lik biletlerin satışı ile İstanbul Havalimanı 30 günlük uçuşlarda toplam 36 Bin üzerinde yolcu uçurdu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan THY Genel Müdürü İlker Aycı, " İstanbul Havalimanı'na ilişkin açıklamalarda bulunan Aycı, Türk Hava Yolları'nın buradan 3 iç, 2 dış hat uçuş üzerinden 36 binin üzerinde yolcu taşıdı. İstanbul Havalimanı, Türkiye havacılığının bundan sonraki gelişiminde lokomotif görevi yapacak. Sunduğu kapasite ve slot imkanlarıyla mevcut darboğazı ortadan kaldırıp, mega bir aktarma merkezi olacak." ifadelerini kullanırken Türkiye'nin yeni havalimanının etkisiyle 2023 itibarıyla 700 uçağa sahip olacağını ve yolcu sayısının 1,7 katına çıkacağı değerlendirmesinde bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum