Ticari, ihtiyaç ve konut kredisi kullanacaklar dikkat! Halkbank kredi faiz oranlarını indirdi

Halkbank kredilerinde indirim devam ediyor. Ticari, ihtiyaç ve konut kredisi kullanacakları yakından ilgilendiren Halkbank kredi indirim haberinin ayrıntıları için tıklayın.

Ticari, ihtiyaç ve konut kredisi kullanacaklar dikkat! Halkbank kredi faiz oranlarını indirdi
Editör: Hakan A.
16 Eylül 2019 - 23:09

Bankalar kredi yarışına girdi. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz indirimi sonrasında bankalar yavaş yavaş kredi faizlerinde indirimlere gitmeye başlamış durumda. Başta kamu bankaları olmak üzere bazı özel bankalarda faiz indirimlerini kredilere yansıtmaya başlamış durumda. Son olarak Halkbank, müşterilerine kullandıracağı kredilerde faiz indirimine gitti. Konuyla ilgili resmi açıklama ise Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından yapıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 16 Eylül 2019 - İstanbul


Müşterilerine avantajlı kredi faiz oranlarıyla hizmet vermeyi sürdüren Halkbank, Merkez Bankası kararının ardından faiz indirimine gittiğini duyurdu. Ticari, ihtiyaç ve konut kredilerinde aşağı yönlü düzenlemeler yaptıklarını belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Finansman maliyetlerindeki iyileşmeleri kredi faiz oranlarına yansıtmaktan memnunuz. Müşterilerimizin her türlü nakit ihtiyacına düşük faiz oranlarıyla yanıt vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

Bugünden itibaren kullandıracağı ticari kredilerin faiz oranlarını yıllık yüzde 13 – 15,5 aralığına indirdiğini açıklayan Halkbank, 60 aya kadar vade imkânı sunduğu ihtiyaç kredilerinde faiz oranını maaş müşterileri için aylık yüzde 1,25’e, maaş dışı müşterileri için ise aylık yüzde 1,35’e düşürdüğünü duyurdu. 500 bin TL ve üzerindeki konut kredilerinde faiz oranını aylık yüzde 1,19’a indiren Halkbank, 500 bin TL’nin altındaki konut kredilerinde ise faiz oranını aylık yüzde 0,99 olarak uygulamaya devam edeceğini açıkladı.Yılın ilk yarısında toplam kredileri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20,1 büyüyen Halkbank'ın, faiz indirimiyle birlikte ekonomiye verdiği desteğin artarak devam edeceğinin altını çizen Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan şunları söyledi:

“Merkez Bankası'nın Temmuz ayındaki faiz indirim kararı sonrasında, kredi faizlerini ilk indiren bankalardan biri olmuştuk. Aynı iradeyi kararlılıkla sürdürüyoruz ve müşterilerimize avantajlı faiz oranları sunmaya devam ediyoruz. Merkez Bankası’nın son faiz indirimi yanı sıra, Avrupa Merkez Bankası’nın da faizleri beklentilerle uyumlu düşürmesi tüm küresel piyasalarda faizlerin düşüş eğiliminin süreceğine yönelik beklentileri güçlendirmiştir. Ekonomimizdeki dengelenme süreciyle birlikte ülkemizin risk primi düşmeye devam etmekte, yurtdışı yatırımcıların tahvil piyasasına ilgileri giderek artmaktadır. Bu gelişmeler doğrultusunda bankamızın da kredi faizlerini indirmesi yatırım ortamının canlanmasına ve ekonomik büyümeye daha fazla katkı sağlayacaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum