Reklamı Geç
TMSF: FETÖ’cü şirketlerin mal varlıklarının satışı...

TMSF: FETÖ'cü şirketlerin mal varlıklarının satışı durdurulmadı

TMSF FeTÖ'nün şirketlerine ait taşınmazların satışının sürdüğünü açıkladı. Terör örgütü FETÖ'nün Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) el konulan bazı şirketlerin satış sürecini durdurduğuna yönelik çıkan haberler yalanlandı.

23 Mart 2017 - 13:08 - Güncelleme: 23 Mart 2017 - 13:09

TMSF'den FETÖ'cü şirketlerin taşınmaz satışlarına ilişkin açıklama! Türkiye'de 15 Temmuz darbe sürecini yaşatan FETÖ terör örgütü ile bağlantılı şirketlere el koyan, kayyum atayan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) son dakika açıklamasında bulundu. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Mart 2017 - İstanbul

FETÖ ile bağlantılı oldukları tespit edilmesi sonrasında mahkemelerce kayyum atanan ve TMSF bünyesine devredilen şirketlerin taşınmazları satılıyor. Çok sayıda FETÖ'cü şirkete el koyan, pek çok faaliyet alanında çalışmasını devam ettiren bu firmaların taşınmazlarında satışlar devam ediyor.

Son günlerde bazı haberlere konu olan TMSF'nin el konulan bazı şirketlerin satış sürecini durdurduğuna yönelik çıkan iddialar ise yalanlandı. 

Konuya ilişkin son dakika açıklama ise TMSF yetkilisi tarafından yapıldı. Konu ile alakalı konuşan yetkili, çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını söyledi. 

Açıklamasında TMSF'nin el konulan bazı şirketlerin satış sürecini durdurduğuna ilişkin basında yer alan iddialar üzerine TMSF'den bir yetkili, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığının altını çizerek, "KHK'ya göre zaten satış yetkisi Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'de. TMSF'nin yetkisi olmayan bir konuda işlem yapması mümkün değildir." ifadelerine yer verildi.

Türkiye genelini kapsayan el konulan şirket sayısı ise 800'den fazla olarak biliniyor. Halihazırda açılan taşınmaz satışları arasında en son İzmirli Kavuklar şirketine ait bazı taşınmaz mallar yer alıyordu. Bunun dışında yapımı devam eden inşaat projeleri, çok sayıda site, arsa, okul gibi taşınmazlar da yer alıyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..