TOGG Gemli otomobil fabrikası inşaatında son durum

Bundan 2 ay önce temelleri atılan Türkiye'nin gurur projesi olacak TOGG Gemlik yerli otomobil fabrikasında inşaat hızla ilerliyor. TOGG, Gemlik otomobil fabrikası üssü inşaatında gelinen son durumu paylaştı.

TOGG Gemli otomobil fabrikası inşaatında son durum
Editör: Hakan A.
19 Eylül 2020 - 08:15
TOGG tarafından üretilecek elektrikli otomobiller için yapımı süren fabrika inşaat çalışmalarında yeni aşamaya geçilmek üzere. Önemli alt yapı çalışmaları tamamlanma noktasına gelen Gemlik fabrikası için hummalı çalışmalar bir video ile kamuoyuna duyuruldu. Videoda TOGG Gemlik otomobil fabrikası inşaatının hızla ilerlediği anlatılıyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 19 Eylül 2020 - İstanbul


Türkiye'nin yerli ve milli imkanlarla üretimi gerçekleştirilecek olan elektrikli otomobilleri için geri sayım hızlandı. Milyonların büyük bir heyecanla beklemeye devam ettiği otomobili TOGG'dan iyi haberler geliyor. Dev otomobil projesinde başlayan inşaat çalışmalarına aralıksız devam edilirken, kazı, dolgu ve zemin güçlendirme çalışmaları neredeyse tamamlanmış durumda.

Gemlik yerli otomobil fabrikası inşaatında gelinen son durumu paylaşan TOGG, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda şimdiye kadar yapılan inşaat çalışmaları hakkında bilgilere yer verdi. Hızla ilerleyen inşaat çalışmalarında zemin çalışmalarında son aşamaya gelindi.
 
Türkiye'nin yerli ve milliolarak üreteceği TOGG Gemlik otomobil fabrikası en yen teknoloji ile donatılacak. Kaba inşaatın 12 ay sürmesinin öngörüldüğü TOGG Platform Tasarım ve Üretim Merkezi'nin inşaat başlama töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 18 Temmuz'da gerçekleştirilmişti. 2022 yılı itibarıyla ön üretim araçlarının bantlardan indirilmesi hedefleniyor.

Gemlik'teki inşaata başlamamızın üzerinden 2 ay geçti: 

- 50.000 m3 kazı çalışması
- 10.000 m3 yapısal dolgu 
- 2.638 adet zemin güçlendirme kolonu yapıldı.

Güçlendirme çalışmaları tamamlandığında zemin güçlendirme kolonu sayısı 40 bine ulaşacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum