TOGG Yerli Otomobil 29 ülkede tescillendi

TOGG yerli otomobil markasında yeni gelişme. Yerli otomobil TOGG, 27 Avrupa ülkesi dışında Çin ve şimdi Japonya'da tescil edildi.

TOGG Yerli Otomobil 29 ülkede tescillendi
Editör: Hakan A.
18 Ağustos 2020 - 18:40 - Güncelleme: 18 Ağustos 2020 - 18:43
Türkiye'nin yerli araba serüveninde tescil aşamaları hızla sürdürülüyor. Araç tasarımlarının patent tescil işlemleri ülke bazında hızlandı. TOGG yerli optomobil tasarımları 27 avrupa ülkesi sonrasında Japonya'da tescillendi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 18 Ağustos 2020 - İstanbul


Geçtiğimiz ay Gemlik'te hayata geçirilecek yerli otomobil fabrikası inşaatının başlaması ve hız kazanmasıyla, TOGG adının kullanılacak olmasının kesinleşmesi ve diğer pek çok hazırlık aralıksız sürdürülüyor. Fabrika inşaatında geri sayıma devam eden TOGG, araç tasarımlarının tescil işlemlerinde hızla ilerliyor. Diğer taraftan TOGG otomobilin fiyatları da merak konusu olmuş durumda. Vatandaş yerli otomobilin fiyatlarının belirlenmesini isterken, ortaya çıkan yerli otomobil fiyat haberleri ise kesin bir dille yalanlanıyor.

Konuyla alakalı Türkiye'nin Otomobil grubu tarafından twitter üzerinden duyurulan haberde, 'TOGG tasarımları 27 AB ülkesi ve Çin’den sonra Japonya’da da tescillendi. Japon Patent Ofisi (JPO),  C-SUV ve Sedan tasarımlarımızın Japonya’da TOGG adına tescil edildiğini açıkladı.' ifadelerine yer verildi.

Yerli otomobil fiyatı ne olacak?

Yerli otomobilin fiyatı konusunda çıkan haberler ile alakalı geçtiğimiz hafta açıklama yapan TOGG, 'Türkiye’nin Otomobili’nin fiyatlarını kim açıkladı bilmiyoruz ama biz açıklamadık. Üstelik 2022’den önce de açıklamamız mümkün değil. Lütfen bu türden haberlere itibar etmeyiniz. Heyecan yaratacak gelişmeler ve daha fazlası için bizi takip etmeye devam ediniz' denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum