TOKİ 50 bin sosyal konut başvuruları için...
Reklam

TOKİ 50 bin sosyal konut başvuruları için yarın son gün

TOKİ konutları için 6 Mart tarihinde başlayan başvurular yarın (19 Nisan) bitiyor. Dört kategoride yapılan başvurular için son gün yarın. Toki kura sonuçları ne zaman yapılacak. Başvurular ne zaman sonuçlanacak?

TOKİ 50 bin sosyal konut başvuruları için yarın son gün
Editor: Hatice Kolçak
18 Nisan 2019 - 14:06
Reklam

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından satışa sunulan 50 bin sosyal konut için başvurular yarın (19 Nisan) sona eriyor.Bugüne kadar 600 binin üzerinde başvuru yapıldı. Başvuruların sona ermesiyle beraber sonuçların açıklanması için kura çekilişi yapılacak.

TOKİ konutları için kura çekilişi ne zaman?

TOKİ konutları için başvurular yarın sona eriyor.Türkiye genelinde 67 şehirde yapılan başvurular için kura çekilecek. Kura çekilişi için başvuru sahiplerine SMS ile bildirim yapılacak. Bilgilendirme ile yer ve saatte noter huzurunda çekiliş yapılacak. Kura çekilişinin Mayıs ayının ilk haftasında yapılması planlanıyor.

İstanbul kura çekilişi ne zaman?

İstanbul'da yapılan başvuruların sonuçları da diğer illerde olduğu gibi noter huzurunda yapılacak. İstanbul projelerine yapılan başvuru sahiplerine gönderilen SMS ile bilgilendirme yapılacak ve buna göre kura için yer ve saat belirlenecek.

Kurada kazanan isimler nasıl belirlenecek?
Kura çekilişi ile kazanan isimler balirlenecek. Noter huzurunda bankaların yetkili isimlerinin de katılmasıyla çekiliş yapılacak ve isimler okunacak. Daha sonra isimler TOKİ'nin web sayfasında ve Emlak Pencerem sayfalarında yayınlanacak.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum