TOKİ Ankara Sincan konutları kura sonuçları...
Reklam

TOKİ Ankara Sincan konutları kura sonuçları açıklandı

Başkent Ankara'da hayata geçirilen dev kentsel yenileme projesi TOKİ Sincan'da kura çekilişi heyecanı yaşandı. TOKİ Ankara Sincan kura sonuçları açıklandı.

TOKİ Ankara Sincan konutları kura sonuçları açıklandı
Editor: Hakan A.
26 Kasım 2018 - 12:57 - Güncelleme: 26 Kasım 2018 - 14:13
Reklam

Ev sahibi olmak isteyen orta gelirli ailelere yönelik Başkent Ankara'da devam eden projeler arasında Sincan projesinde kura çekilişi heyecanı yaşandı. Türkiye'nin dört bir yanında yeni projelere imza atan TOKİ, kentsel dönüşüm projelerini hız kesmeden sürdürüyor. İdare bu çerçevede Sincan Saraycık Mahallesi kentsel dönüşüm projesine satış başvuruları tamamlanan evlerin kura çekilişini gerçekleştirdi.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 26 Kasım 2018 - İstanbul

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ülke genelinde alt gelir grubu başta olmak üzere, orta gelir grubuna yönelik konut edindirmeye devame diyor. İdare tarafından bu projeler arasında yer alan Başkent Ankara'da yükselen Sincan kentsel yenileme projesinde hak sahiplerini düzenlenen kura çekilişi ile belirledi.

Ankara Sincan Saraycık Mahallesi 1. Bölge, 2. Bölge ve 3. Bölge Kentsel Yenileme Projesi çerçevesinde inşaa edilmekte olan 3+1 nitelikli 1182 adet konut ve 4+1 nitelikli 68 adet konut olmak üzere toplamda 1250 adet konut Kuralı Satış Yöntemi ile satış başvurularının tamamlanması ile bu sabah kura çekilişi düzenlendi. 

Ankara Sincan Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi kapsamında satışa sunulan toplam 1250 adet konut için 01 Kasım - 16 Kasım 2018 tarihleri arasında talep başvuruları alınırken satışa sunulan 1182 adet 3+1 konut için 607 başvuru, 68 adet 4+1 konut için 55 adet başvuru alınmıştır; başvuruda bulunanların hepsi konut alma hakkı elde etmiş olup, bu katılımcılar için 26 Kasım 2018 tarihinde  “konut belirleme kurası” gerçekleştirildi.

TOKİ Başkanı Mehmet Turan sosyal medya hesabı üzerinden kura çekilişinde hak sahibi olan vatandaşlara ilişkin, "Ankara Sincan'da inşası devam 1.250 konutumuzun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile belirlendi. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun." mesajını paylaştı.

 Sincan Belediyesi Rüstem Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekilişine çok sayıda vatandaş katıldı. Ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlar büyük sevinç yaşadı.

Kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ tarafından yapılan Sincan konut kura çekilişi ilk olarak ilgili kişilere SMS yoluyla bilfdirilir. TOKİ resmi web sitesinde kura sonuçları yayımlanır. TOKİ'nin kura sonuçlarını yayınlamasıyla EmlakPencerem.com editörleri tarafından bu haberin altında verilen linke kura sonuçları eklenir.

TOKİ Ankara Sincan kura sonuçları için tıklayın / TOKİ resmi web sitesi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum