TOKİ'den ayda 483 Lira taksitlerle satılık evler

TOKİ Karabük Safranbolu’da inşaatı süren toplam 145 konut, açık satış yöntemi ile satışa sunuldu. Karabük Safranbolu Kirkille Mahallesi Alt Gelir Grubu için hayata geçirilen evler 483 TL'den başlayan fiyatlarla başvuruları 05 Aralık – 29 Aralık 2017 arasında yapılabilecek.

TOKİ'den ayda 483 Lira taksitlerle satılık evler

TOKİ Karabük Safranbolu’da inşaatı süren toplam 145 konut, açık satış yöntemi ile satışa sunuldu. Karabük Safranbolu Kirkille Mahallesi Alt Gelir Grubu için hayata geçirilen evler 483 TL'den başlayan fiyatlarla başvuruları 05 Aralık – 29 Aralık 2017 arasında yapılabilecek.

TOKİ'den ayda 483 Lira taksitlerle satılık evler
05 Aralık 2017 - 12:50

Toplu Konut İdaresi tarafından yurt genelinde devam eden konut projelerinde satışlar hızla sürüyor. İdare bu kapsamda Karabük Safranbolu ilçesinde toplamda 145 konut için başvuru süreci başladı. Projeden ev sahibi olmak isteyenlere özel uygun şart ve koşullarda konut satışı gerçekleştirilecek olan Karabük Safranbolu TOKİ konutlarında ayda sadece 483 lira taksitle yeni bir ev sahibi olunabilecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Aralık 2017 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye genelinde inşaatı süren pek çok konut projesinde sosyal konutların satışlarını da sürdürmeye devam ediyor. TOKİ bu çerçevede Karabük iline bağlı Safranbolu ilçesinde Kirkille Mahallesi Alt Gelir Grubu için inşaa ettiği konut projesinde daire satışları için başvuruları almaya başladı. Projede uygun şartlarda ayda 483 liraya ev sahibi olmak mümkün.

Konuyla alakalı idare tarafından yapılan resmi satış açıklamasında, "Karabük Safranbolu Kirkille 579 adet konut projesinde; İdaremiz stokunda kalan SON 145 adet alt gelir grubu konutu; kurasız başvuru önceliğine göre 05 – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında T.Halk Bankası A.Ş’nin Karabük İlindeki yetkili tüm şubeleri aracılığıyla Açık Satışa sunulmuştur" denildi.

Karabük Safranbolu Kirkille Mahallesi Alt Gelir Grubu konut projesinde satışa sunulan 2+1 evlerin güncel satış fiyatları 98 Bin 795 Liraan başlarken en pahalı evin satış fiyatı ise 132 Bin 784 Lira olarak açıklandı.

Sözleşme imzalama esnasında, peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş)oranında BSMV satış sırasında bankaca tahsil edilecektir. Ayrıca bu tutarlar her taksit ödemesiyle birlikte, taksit tutarı üzerinden ALICI’dan tahsil edilir.

 Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

 Konut alıcısı, Gayrimenkul’ün fiili tesliminden evvel teslim süresi içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir.

Konut alıcısı, peşinat miktarını 05 – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında, T.Halk Bankası A.Ş’nin Karabük İlindeki yetkili tüm şubelerinden herhangi birine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır.

Konut Borç bakiyesi %12 peşinat 180 ay vadeli aylık taksitler halinde ödenecektir.

Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Türkiye İstatistik Kurumunca belirlenen TÜFE ve Yİ-ÜFE oranlarından en düşük olana göre belirlenecek oranda artırılacaktır.

İlk taksit ödemeleri, Konut Teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır. İlk altı aylık dönemsel artış teslim tarihine göre İdarece Belirlenecektir. 

Konutların satış fiyat ve koşulları ilgili banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır. En düşük ve en yüksek fiyatlar ile alternatifli ödeme koşulları aşağıda sunulmaktadır

Peki TOKİ'den ev sahibi olmak için hangi şartlar aranıyor?

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;
a. T.C. vatandaşı olması,
b. Karabük il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Karabük il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.
c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve konut kredisi kullanmamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç),
d. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,  - Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
e. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.)
f. Bir hane halkı adına, yani kişin

YORUMLAR

  • 0 Yorum