TOKİ'den dev ihale! Yüzde 25 peşinat, 60 ay vade ile TOKİ 141 arsa satacak

TOKİ; yurt geneline pek çok ilde elinde bulunan mevcut arsa stoğunu nakite çevirmek amacıyla yatırımcının beğenisine sunuyor. TOKİ'ye ait toplam 1471 adet arsa, uygun şart ve koşullarda ihalede satılacak.

TOKİ'den dev ihale! Yüzde 25 peşinat, 60 ay vade ile TOKİ 141 arsa satacak
Editör: Hakan A.
09 Aralık 2020 - 15:39
TOKİ ile arsa yatırımı yapmak isteyen veya kiralama ile işletmesini kuvvetlendirmek isteyenlere yönelik fırsat gibi müzayede! Küçük büyük yatırımcı için TOKİ, çok syaıda ili kapsayan arsa satışına bir yenisini ekliyor. TOKİ, sosyal konut projelerinde kullanmak üzere pek çok arsayı nakite çevirecek. TOKİ özel bir müzayede düzenleyerek elindeki arsaları yatırımcısına satacak. Peki nerelerde, kaç arsa satılacak, fiyatları ne kadar? İşte TOKİ arsa satış müzayedesine dair son dakika bilgileri.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri - 9 Aralık 2020 - İstanbul


Türkiye'nin 81 ilinde hayata geçirdiği sosyal konut projeleri ile büyük bütçeleri sosyal konuytlara harcayan TOKİ, elinde bulunan ve yatırımcının ilgisini çeken bazı gayrimenkullerin satışı için yeni bir müzayede düzenleyecek. TOKİ ihalesinde çok sayıda arsa açık artırma yöntemiyle satılacak.

Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) çok uygun fiyata, yurdun çeşitli illerinde bulunan arsaların satışı için düğmeye bastı. TOKİ arsa satış müzayedesi ile yatırım yapacaklar için önemli bir fırsat sunulacak. Arsa satıun almak isteyenler, İstanbul, Ankara, Antalya gibi illerde arsa yatırımı yapmış olacaklar. Toplamda 141 adet arsanın satışa sunulacağı müzayede ile alakalı bilgiler ise TOKİ tarafından duyuruldu. Konut, ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, plansız arsalar, park ve dinlenme alanları ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat, 60 ay vadeyle sahip olunabilecek.
  • Muhammen bedeli 1 milyar 222 milyon 83 bin 854 lira olan toplam 2 milyon 42 bin 382 metrekare büyüklüğündeki, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Nevşehir, Niğde, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Van'da bulunan 141 arsa, açık artırmayla satılacak.

Osmaniye'de iki, Konya'da bir arsanın kiraya sunulacağı açık artırma, 24-25 Aralık'ta 10.30 ve 14.00 saatlerinde dört ayrı oturum halinde yapılacak. 


Oturumlar, Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten de emlakyonetim.com.tr teklif verilebilecek.

Arsalar yüzde 25 peşinat, 60 ay vade imkanıyla satılacak

Arsa yatırımı yapmak isteyenler için kaçırılmayacak önemli bir müzayede gerçekleştirecek olan TOKİ'den fırsat niteliğinde uygun şart ve koşullarla arsa müzayedesi. Konut, ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, plansız arsalar, park ve dinlenme alanları ile akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara alıcılar, yüzde 25 peşinat, 60 ay vade seçeneğiyle beğendiği arsayı satın alma fırsatı bu müzayedede yapılabilecek.


Satışa sunulan arsalar arasında Ankara Sincan Saraycık'ta konut ve ticaret alanları, Yenimahalle'de akaryakıt istasyon alanı, Antalya Konyaaltı'nda konut alanları, Çanakkale'de konut alanları, Elazığ'da plansız alanlar, Hatay'da ticaret ve konut alanları, İstanbul Başakşehir'de özel sağlık tesisi alanı ve Sarıyer'de park ve dinlenme alanları yer alıyor.

Satışa ilişkin detaylı bilgiye toki.gov.tr ile emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

TOKİ 24-25 Aralık Arsa Satış İhalesi Satış Şartnamesini görmek için buraya bakabilirsiniz.

TOKİ 24-25 Aralık Arsa Satış İhalesi Satış Listesi (Alfabetik Sıralı)


TOKİ 24-25 Aralık Arsa Satış İhalesi Satış Listesi (Oturum Sıralı)

YORUMLAR

  • 0 Yorum