TOKİ'den Hatay Altınözü'ne 384 yeni konut

TOKİ Hatay Altınözü ilçesinde yöresel mimaride 384 yeni konut inşa edilecek. Hatay Altınözü TOKİ konutları için satış süreci kısa bir süre sonra başlayacak.

TOKİ'den Hatay Altınözü'ne 384 yeni konut
Editör: Hakan A.
20 Aralık 2017 - 10:45

Türkiye genelinde sosyal konut üreten TOKİ, hemen her il ve ilçede yeni konut proje üretmeye ve vatandaşı 2018 yılında ev sahibi yapmaya devam edecek. İdare bu çerçevede Hatay ilinde hayata geçireceği 384 adet konuttan oluşacak konut projesi için ihale işlerini tamamladı. Konut satışları ise kısa süre içerisinde başlatılacak.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 20 Aralık 2017 - İstanbul

2018 TOKİ konut projelerine Hatay ili de eklendi. Hatay Altınözü TOKİ konutları için düğmeye basıldı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Hatay’ın Altınözü İlçesi Karsu Mahallesi’nde yöresel mimaride inşa edilecek 384 konutun ihalesi gerçekleştirildi.

18 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi yer alıyor.

toki hatay altınözü projesi

Projede yükseklikleri zemin+4 olan konutların 177’si 2+1 ve 197’si ise 3+1 planında tasarlandı.

Geleneksel mimarinin modern mimariyle sentezlendiği projede zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, kemer formlu blok girişleri, geniş balkon ve pencereler kullanıldı. Projeyle ticari birimleri, camisi, spor ve oyun alanları, parkı ve peyzajıyla şehre değer katacak yeni bir cazibe merkezi hedeflendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum