TOKİ Elazığ'da 4700 deprem konutu kura çekilişi yapıldı, kura sonuçları isim listesi açıklandı

TOKİ, Elazığ'da yaşanan deprem sonrasında inşaatına başladığı toplamda 4700 adet deprem konutları için dün başladığı kura çekilişi işlemini tamamladı. Oldukça uzun süren TOKİ Elazığ deprem konutları kura sonuçları açıklandı.

TOKİ Elazığ'da 4700 deprem konutu kura çekilişi yapıldı, kura sonuçları isim listesi açıklandı
Editör: Hakan A.
06 Mart 2021 - 09:53 - Güncelleme: 06 Mart 2021 - 09:54
Elazığ ilinde yaşanan ve çok sayıda vatandaşın yaşamını yitirdiği deprem sonrasında TOKİ, vatandaşın evlerini yeniden inşaa etmek için büyük bir hızla çalışıyor. Pek çok konutun inşaat sürecini tamamlayan idare 4700 adet konut için kura çekilişi gerçekleştirdi.

Elazığ'da meydana gelen depremde evleri hasar gören, kentsel dönüşüm kapsamında alınan binaların yıkım çalışmaları sonrasında bölgede inşaat süreci TOKİ tarafından yürütülüyor. TOKİ Elazığ deprem konutlarında hızla süren deprem konutlarının yapım çalışması devam ederken, hak sahiplerinin belirlendiği kura çekilişi yapıldı. Elazığ TOKİ Deprem konutları kura çekilişi tamamlandı mı? TOKİ Elazığ deprem evleri kura sonuçları açıklandı mı? Elazığ TOKİ kura sonuçları nereden öğrenilir? İşte günün son dakika TOKİ haberi...

Emlak Pencerem - TOKİ Haberleri  - 6 Mart 2021 - İstanbul


Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) Elazığ depreminin peşinden bölgede yeniden yapılaşma sürecine hızla devam ediyor. Kısmen tamamlanan deprem evleri, inşaatı süren projedeki diğer konutlarla birlikte toplamda 4700 adet konut için hak sahibi belirleme kura çekilişi yapıldı. TOKİ Elazığ deprem konutları için kura çekilişi internet üzerinden canlı yayınla gerçekleştirildi. 


ELAZIĞ TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ 19 SAATTEN FAZLA SÜRDÜ

TOKİ yetkilileri, noter huzurunda dün sabah (5 Mart sabahı) başladıkları Elazığ deprem konutları için hak sahibi belirleme kurasını uzun bir sürede tamamladı. Yaklaşık 20 saat süren Elazığ TOKİ kura çekilişi sabaha karşı tamamlandı. Böylece Elazığ'da 4700 vatandaşın belirlendiği kura çekilişi işlemi tamamlanmış oldu. Kuraya katılan vatandaşlar ise heyecanla adlarının okunmasını internet üzerinden bekledi. Yapılan kura çekilişi ile birlikte TOKİ Elazığ ilinde Yemişlik, Çatalçeşme, Zafran ve Karşıyaka mahallelerinde bulunan yaklaşık 4 bin 700 konut için karma kura çekimi tamamlanmış oldu.

TOKİ ELAZIĞ KURA SONUÇLARI

Elazığ deprem konutları TOKİ kura çekilişinin tamamlanmasının ardından hak sahibi olan vatandaşlar kura sonuçları isim listesini öğrenmeye çalıştı. Adlarının kurada çıkıp çıkmadığını öğrenmek isteyen vatandaşlar TOKİ Elazığ kura sonuçlarını öğrenmek istiyor. Peki Elazığ TOKİ konutları kura sonuçları açıklandı mı? Kura sonuçları isim listesini nereden, nasıl öğrenebilirim?

toki elazığ deprem konutları kura sonucu sorgulama ekranı

KURA SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

TOKİ resmi internet sitesi toki.gov.tr adresinden altta verdiğimiz link üzerinden Elazığ TOKİ kura sonuçlarını anlık olarak sorgulayarak isminizin listede olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Elazığ TOKİ deprem konutları kura sonucu öğrenmek, isim listesinde adınızı sorgulamak için hemen altta verilen resmi internet adresinden (toki.gov.tr) kura sonuçlarını sorgulayabilirsiniz.

TOKİ ELAZIĞ KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

YORUMLAR

  • 0 Yorum