TOKİ İstanbul Kayaşehir ’de konut başvuruları başladı! 20...

TOKİ İstanbul Kayaşehir 'de konut başvuruları başladı! 20 Eylül son...

TOKİ'nin beklenen İstanbul projesinde başvurular alınmaya başlandı. TOKİ tarafından İstanbul Kayaşehir'de inşa ettiği 1892 konut, kura çekilişi yöntemiyle satışa sunuldu. Kayaşehir TOKİ konutları için başvurular 20 Eylül'e kadar sürecek.

05 Eylül 2017 - 13:49 - Güncelleme: 14 Eylül 2017 - 07:34

Sosyal konut projeleri üreten TOKİ, İstanbul Kayaşehir bölgesindeki dev projesi için başvuru sürecine girdi. Satışa sunulan Kayaşehir TOKİ konutları için bu sabah itibarıyla başlayan başvurular 20 Eylül tarihinde sona erecek. Kayaşehir TOKİ konut projesi ayrıntıları, başvuru şartları, kura çekiliş tarihi hakkında bilgiler haberimizde. İşte Kayaşehir'deki o proje....

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 05 Eylül  2017 - İstanbul

Geçtiğimiz ay duyurulan TOKİ İstanbul Kayaşehir konutlarında satışlara başlandı. Başvuru ve kura yöntemiyle satışa çıkartılan konutlar için bu sabah itibariyle başvuruların alınmaya başlandığı bildirildi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, İstanbul'da merakla beklenen Kayaşehir projesi için satışlara başladı. 4 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan kura çekilişi ile başvurular arasında ev sahibi olmaya hak kazanacak 1892 kişi belirlenmiş olacak.

TOKİ tarafından yayımlanan Kayaşehir konut projesi  satış duyurusunda şu bilgilere yer verildi;

TOKİ tarafından inşa edilen İstanbul Kayaşehir bölgesinde bulunan 868 Ada 5 Parsel, 919 Ada 4, 6 ve 9 Parseller, 917 Ada 6 Parsel ile 869 Ada 10 ve 11 Parsellerüzerinde  olmak üzere idarenin Toplu Konut Uygulamaları kapsamında toplamda 1.892 adet konut, 05 Eylül – 20 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş’nin İstanbul İli’ndeki tüm Şubeleri aracılığı ile Kuralı Satış yöntemiyle satışa çıkartıldı.

Söz konusu müracaatlar;

a. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri (Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar),
b. En az %40 Engelli Vatandaşlar,
c. Diğer Alıcı Adayları
olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

En az %40 Engelli Vatandaşlara konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir.   TOKİ Kayaşehir projesind eyer alan konut tipleri 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon niteliğindedir. Başvuru sahipleri, başvuru tercihlerini 1+1, 2+1 ve 3+1 konut tiplerinden birisi için yapabileceklerdir.

Konut satın almak için başvuruda bulunanların İstanbul İl sınırları içerisinde en geç 31.12.2015 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması (01.01.2016 tarihi ve sonrasında ikamet etmeye başlayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.) veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

Yine konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır.

(Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Engelli vatandaşlar

Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair) ibraz edeceklerdir.

Başvuru ödemesi nereye yatırılacak?

Tüm şartların yerine getirilmesi durumunda Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul İli’ndeki Şubelerine, 5.000.-TL (Beşbin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 05 Eylül – 20 Eylül 2017 tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklardır.

- TOKİ İstanbul Kayaşehir Ön Bilgilendirme Formu / Satış Duyurusu için Tıklayın

- TOKİ İstanbul Kayaşehir Satış Takvimi için Tıklayın

- TOKİ İstanbul Kayaşehir Satış Fiyatları (1+1) Tıklayın

- TOKİ İstanbul Kayaşehir Satış Fiyatları (2+1) için Tıklayın

- TOKİ İstanbul Kayaşehir Satış Fiyatları (3+1) için Tıklayın

- TOKİ İstanbul Kayaşehir Satış Broşürü için Tıklayın

- TOKİ İstanbul Kayaşehir Yerleşim ve Kat Planları için Tıklayın

TOKİ iletişim bilgileri ise şöyle;

İletişim İnternet : www.toki.gov.tr
İletişim telefon : 0212 444 86 54
Adres :  Halkalı Atakent Mahallesi 221. Sok. No:5 (Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi karşısı) 34307 Halkalı - Küçükçekmece / İSTANBUL

TOKİ Kayaşehir konbut projesine ilişkin en son haberler

Kayaşehir TOKİ projesinde konut fiyatları kaç liradan başlıyor, ödeme planı bilgileri nasıl? Aylık vadeler ve fiyat listesi bilgisine altta TOKİ tarafından sağlanan resmi ödeme planı bilgisinden görebilirsiniz.

,toki kayaşehir ödeme planı fiyatları 2017

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..