TOKİ İzmir Tire konutları sahiplerine teslim ediliyor

TOKİ, İzmir Tire’de inşa edilen 529 konutumuz 21 Kasım – 06 Aralık 2019 tarihleri arasında sahiplerine teslim edilecek.

TOKİ İzmir Tire konutları sahiplerine teslim ediliyor
Editör: Hakan A.
21 Kasım 2019 - 11:47

İzmir Tire 529 Adet Konut Projesinde yer alan toplam 529 adet konutun alıcıları 21 Kasım – 06 Aralık 2019 tarihleri arasında konutlarını teslim alacaklardır.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 21 Kasım 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yurt genelinde hayata geçirdiği ve satışı tamamlanan projelerinde ev teslimlerini sürdürüyor. 

 Bu çerçevede;  Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde projenin müşavir firması olan EMAY Uluslararası Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

  Konut teslimleri İzmir Tire Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’ da başlanacaktır.

 Alt gelir grubu kapsamında satışı yapılan 2+1 konutların ilk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden bir sonraki ay (Aralık 2019) başlayacak olup, ilk 6 aylık dönemsel artış konut teslimini takip eden bir sonraki artış döneminden (Ocak 2020) itibaren başlatılacaktır.

 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T.C. Ziraat Bankası A.Ş. İzmir Tire Şubesine KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinde önce Banka şubesine başvuracaktır. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

• Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

• Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin konut alıcısında bulunan nüshası,

• Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

• KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

 Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim

Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum