TOKİ Nevşehir Avanos konutlarında kura çekilişi yapıldı

TOKİ tarafından inşa edilen Nevşehir konut projesinde kura heyecanı yaşandı. Nevşehir Avanos TOKİ konutlarında inşası devam eden 318 dairenin hak sahipleri, bugün düzenlenen kura çekilişi ile belirlendi.

TOKİ Nevşehir Avanos konutlarında kura çekilişi yapıldı
Editör: Hakan A.
13 Nisan 2018 - 15:52

TOKİ'nin 2018 yılı konut projeleri programı kapsamında önemli yatırımlar ve yeni projelerin yanı sıra, hak sahiplerinin belirlenmesine yönelik kura çekilişleri hızla sürüyor. Bugün Nevşehir'de TOKİ konutları için kura heyecanı yaşandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 13 Nisan 2018 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) sosyal konut alanında 2018 yılında toplam 70 Bin civarında yeni konut üretimi gerçekleştirecek. İdare Türkiye genelinde hayata geçirdiği projelerin teslim ve hak sahiplerinin belirlenmesinde kura yöntemi ile satışa çıkardığı evlerde kura heyecanı hızla devame diyor.

TOKİ Nevşehir Avanos’ta inşası devam eden 318 konutun hak sahipleri, gerçekleştirilen kura ile belirlendi. Yöresel mimari konseptli projede yükseklikleri zemin+2 olan konutların 226’sı 2+1 ve 98’i ise 3+1 planında tasarlandı. projeden ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yaptığı başvurular sonrasında bugün kura heyecanı yaşandı. Noter ve idare yetkililerinin huzurunda düzenlenen kura töreninde hak sahipleri belirlenmiş oldu.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, sosyal medya twitter hesabı üzerinden ev sahibi olanları tebrik eden bir mesaj paylaştı. TOKİ Başkanı Turan paylaşımında, "Nevşehir'de inşası devam eden 318 konutumuzun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile belirlendi. Konutlarımız vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum