TOKİ Nevşehir'de 340 TL taksitlerle satılık konutlar

TOKİ Nevşehir konut projeleri kapsamında satışa sunulan ve aylık taksitleri 340 TL'den başlayan evler için başvurular alınmaya başladı. Nevşehir TOKİ'den ev sahibi olmak isteyenler konut alırken ne kadar ödeyecek? İşte son dakika TOKİ haberi...

TOKİ Nevşehir'de 340 TL taksitlerle satılık konutlar
Editör: Hakan A.
14 Ocak 2019 - 12:19
Toplu Konut İdaresi tarafından yurt genelinde hayata geçirilen sosyal konutlara talep yağarken, Neşehir ilinde inşaatı süren evler için başvuru süreci başladı. TOKİ Nevşehir konut projesinden ev almak isteyenler, ayda 340 TL taksitle kira öder gibi ev sahibi olabilecek. Ayrıntılar haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / TOKİ Haberleri - 14 Ocak 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye'nin hemen her ilinde inşaa ettiği konutlarında 2019 başvurularını almaya başladı. Bu konutlar arasında Nevşehir'de inşiaa edilen evler de bulunuyor. TOKİ Nevşehir'de inşaa edilen konutlar için başvuruları almaya başladığını duyurdu.

Konuyla ilgili Emlak Pencerem ediörünün edindiği bilgiye göre, Nevşehir ilinde TOKİ tarafından inşası devam eden toplamda 169 konut, açık satış yöntemi ile satışa sunuldu. 340 TL en alt limitten başlayan taksitlerle ev sahibi yapacak TOKİ Nevşehir için başvurular 14 Ocak – 29 Mart 2019 tarihleri arasında yapılabilecek.


TOKİ'nin Alt Gelir Grubu ve Orta Gelir Grubu konutlarından oluşan Nevşehir projesinde toplamda 225 konut ve 3 adet ticari birim bulunuyor. 128 adet olarak alt gelir grubuna yönelik Satışa Sunulan Konut Sayısı: 1+1 konut 26 adet ,2+1 konut 102 adet olarak açıklandı. Satışa sunulan 2+1 daire seçeneğinde konut fiyatları en düşük 105 Bin TL olurken, en pahalı konut fiyatı ise 143 Bin TL olduğu, 180 aya kadar vade uygulanacak konutlarda en düşük taksit tutarının 340 TL, en pahalı taksit tutarının ise 700 TL olacağı bildirildi.

Orta gelir grubu için satışa sunulan evler ise 3+1 konut olarak 41 adetten oluşuyor.Evlerin satış fiyatları en ucuzu 190 Bin TL olarak açıklanırken, en pahalı konut fiyatı ise 211 Bin TL olduğu kaydedildi. 180 aya kadar vadelerin uygulandığı projesde 3+1 evler için en düşük aylık taksit oranı 845 TL, en yükseği ise 1.588 TL olarak.

toki nevşehir satılık evler

Satışlar için TOKİ Nevşehir konutlarında başvurular alınmaya başlandı. Başvuru yapmak isteyenler için son tarih ise 29 Mart olarak açıklandı.

TOKi tarafından satışa sunulan tüm konut projeleri ile alakalı daha fazla detay edinmek isteyenler idarenin resmi web sitesi toki.gov.tr adresinden bilgi alabilir.

TOKİ Nevşehir konutları alt gelir grubu satış şartları ve diğer ayrıntıları görmek için tıklayın.

TOKİ Nevşehir konutları orta gelir grubu satış şartları ve diğer ayrıntıları görmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum